Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

5 Düşük Kalorili Atıştırmalık

Merhabalar değerli ModaHayat okurları!!!  Yaza geç de olsa merhaba dedik. Beynimiz yaza hazır, peki ya bedenimiz? Siz de “hem yemek yemek istiyorum hem de formda kalmak” istiyorum diyorsanız buyrun tariflere göz atalım…

1)Donmuş Yaban Mersini
Evet. Kulağa çok basit geliyor değil mi? Yaban mersinlerini ayıklayıp üzerine biraz frambuaz sosu sıkıp buzdolabınızın dondurucu kısmına koyun ve ertesi gün bu organik lezzet şölenine tanık olun!!!

AhfIiq6SA0bHmt2I97CugY8wa5DN74J0YHN2J0soguD_
2)Kabak cipsi
İhtiyacınız olan sadece iki adet kabak,parmesan peyniri ve zeytinyağı!!
Kabakları soyup cips kalınlığında kesmelisiniz fakat her parçanın eşit kalınlıkta olduğuna dikkat edin. Daha sonra tepsinin üzerine serdiğiniz yağlı kağıda düzgünce yerleştirin. Üzerine istediğiniz ölçüde zeytinyağı döktükten sonra parmesan peynirinizi rendeleyin. Cips çıtırlığına ulaşana kadar fırında bekletin.(Mikrodalga fırın da işe yarıyor.) Ve çıtır çıtır light atıştırmalığımız hazır!!

AodES0VtzXtb33q3huW4pgYinyVdnCqmxz1QEmmIhwgl
3)Granolalı Muz Stick
Muz,dondurma çubuğu,bal ve granola ihtiyacımız olan malzemeler.
İlk olarak bir tabağa biraz bal sıkın. Daha sonra dondurma çubuğunu muzun alt kısmından içine doğru geçirin ve muzu balın içine koyup her yerine bal sürüldüğünden emin olun. Balladığınız muzun tamamını aynı şekilde granolaya bulayın. İsterseniz dondurucuya koyup bekletebilirsiniz isterseniz enerji bombanız hazır!

AhdXnbopz8gR6veZkHVJVIHeTgnPJyCsT0NrAh5fYbn6
4) Elma sandviç
Elma,granola ve fıstıkezmesi bize gereken malzemeler..
Elmaları yaklaşık olarak 5 parçaya yatay olarak bölüyoruz her parçamız “o” şeklinde olmalı. Çekirdeklerini ayıkladıktan sonra bir elma diliminin üzerine fıstıkezmesini sürüp biraz granola döküyoruz ve diğer elma diliminin de tabanına fıstık ezmesi sürüp sandviç şeklinde kapatıyoruz. Tatlı sandviçler hazırr!!

Akm2ESnCiAlrNaR8yAo4Y1kVr3m8P04tcbuVXDdSDQ_a
5) Yoğurtlu yaban mersini
Bu tarifte bize meyveli yoğurt,yaban mersini ve bir adet çöp stick yardımcı olacak.
Ayırdığımız yaban mersinlerini çöp stick yardımıyla yoğurda bulayıp başka bir çöp sticke diziyoruz. Daha sonra nu çöp stickleri dondurucuya koyup ertesi gün çıkardığınızda aniden oda sıcaklığına geçmemesi püf noktası,dikkat edelim. Afiyet olsun!!!

Ag_qkGjR1ZnJRVZGbU32R3qMk9uhmPGA9s_nzIvZz11N

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir