Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

70’lere Uzanmalı

İşi matematiğe vurduğunda “senin yaşın kurtarmaz, bilmezsin” deyip gülüşürler…

Halbu ki bilmezlerki herkesten daha iyi biliriz bu şarkıları; evet şarkılar bizden çok çok büyük olabilir ama yaşımızdan çok dinlediğimiz de kesin.

 

 

70s

Hala daha hüzünlendiğimizde “gesi bağlarında dolanıyorum, yitirdim yarimi aman aranıyorum” u söyler, arkadaşımıza kimi zaman uzaktan da olsa destek olmak istediğimizde “sen üzülme ben varım” ı paylaşır yanında olduğumuzu hissettirmeye çalışırız ki inanın hissedilir. Bazen de an gelir yanıldığımızı görür “yalaaaaaan yalaaaaaan yalaaaaan yalan” diye haykırırız duyacakmış gibi. Sonra aman deriz “olmaz olsun cüzdanımda milyonlar kalbimde sevgin oldukça”, bazen de gün gelir ararız “ah nerede vah nerede kimde unuttum kalbimi bilmem” derken “boşver boşver arkadaş başka bulursun bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun”la avuturuz “büklüm büklüm” olan kalbimizi.

70’ler diyoruz ama şimdi olduğu gibi o zamanlar da vardı meraklılarımız, e onlara da tabii ki en tatlı haliyle “hür doğdum hür yaşarım kime ne kime ne, sana ne sana ne” diye söylenirdik.

Şimdi durduk yere 70’lere gitmek oldu mu diyeceksiniz ama “kim demiş ki olmaz diye; olur olur bal gibi olur, olur olur bal gibi olur” 🙂

Bence çoğumuz ve hatta her birimiz zaten o yıllardayız, kopup gelemedik günümüze bakmayın siz 21.yy’da olduğumuza. Bu kadar coverlar, tekrar tekrar düzenlemeler boşuna mı yapılıyor! Hayır tabii ki; neden mi? Sebebi çok basit; en güzel duygular, anlar, sevgiler, dostluklar ve tabii ki “Aşk”lar o zamanlar yaşandı ve kalemden kağıda o yıllarda döküldü. Bizim bu dende hissetmemizin ve o yıllarda kalışımızın sebebi tam da bu işte. E haksız da sayılmayız sanki, baksanıza sizin için oluşturduğum listedeki şarkılara;

 

Selda Bağcan – Gesi Bağları (1971)

İlhan İrem – Boşver Arkadaş (1974)

Füsun Önal – Ah Nerede Vah Nerede (1974)

Ayten Alpman – Ben Varım (1974)

Ajda Pekkan – Sana Ne Kime Ne (1975)

Yeliz – Yalan (1976)

Sezen Aksu – Olmaz Olsun (1976)

Erol Evgin – Sevdan Olmasa (1977)

Asu Maralman – Bal Gibi Olur (1977)

Ferdi Özbeğen – Büklüm Büklüm (1979)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir