Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Bizi Haber Yapan Bir Haberi Sizinle Paylaşmak İstiyoruz

BUGÜN BİZİ HABER YAPAN BİR HABERİ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ.

Şimdi birazda bizden bahsedelim. İnsan övgüye mazhar olunca seviniyor doğal olarak. Yaklaşık 4 aylık yoğun tempo ve özverili çalışmamızı farkeden birilerinin olması ve başarımızı görmesi bizi fazlasıyla mutlu etti. Bu başarıda tüm ekibimizin katkısı var elbette. Sanat ve yaşama dair harika analizlerin yapıldığı ve içerik olarak sadece sanatın işlendiği belki de tek başına yalnızda sanat dergisi olma özelliği ile tek olan SİYAH SANAT dergisi bu ayki sayısında bizden bahsetmiş. Siyah Sanat dergisi editörlerinden Sayın Yasin DEMİR’in modahayat.com ile ilgili övgü dolu sözleri ile kaleme aldığı yazıyı sizinle paylaşmak istedik.

“ MODA VE YAŞAMA DAİR İLHAM VEREN FİKİRLER

Gün geçmiyor ki moda ve kadın temalı yeni bir web sayfası açılmasın. Yüzlerce belki de binlerce moda ve kadın sitelerinin ortak özellikleri ile aynı içerikleri ısıtıp ısıtıp servis etmek. Belki konuların başlıkları ve sunuluş biçimleri farklı olsa da içerikler hep aynı.

Türkiye’de isim yapmış ilk 10 içindeki moda, hayat ve kadın sitelerinde bile ele alınan konular aynı çıkmaz kalıyor. Öyleki bu ilk 10!a girmiş sitelerin bazılarının ara yüzleri dahi aynı. Çünkü birçoğu bilinen hazır web temalarını kullanıyor.

Bu sıradan ve artık can sıkıcı halen gelen kalıpların dışında, kendi tarzını yansıtan ve moda ve hayata dair gerçek anlamda ilham verici içeriklere sahip olan yepyeni bir site yayın hayatına başladı. Ünlülerin buz pateni hocası olarak adından söz ettiren ve Türkiye’nin aranılan antrenörlerinden ve sporcularından olan, StartUp’ları ile Girişimcilik hayatına lise zamanında başlayarak devam eden MEF Üniversitesi öğrencisi Sinan ODAK tarafından hayata geçirilen modahayat.com tamamen kendine ait özgün tasarımı ve ele alınmamış farklı konuları ile şimdiden büyük bir takipçi kitlesine sahip.

Birçok ünlü ismin takip ettiği sosyal medya hesapları üzerinden de içerik yayınlamaya devam eden modahayat.com, özgün içerikleri ve bugüne kadar pek de alışık olmadığımız sunuş şekli ile kendini sıradan moda ve kadın sitelerinden ayırıyor.

Moda, Hayat, Kültür Sanat, Defile, Mağazin, Alışveriş ve Gezi gibi birçok farklı menülerde, günün trend konularına değinen ve moda takipçilerine ilham veren içerikleri ön plana çıkaran modahayat.com farklı bir çalışma prensibi ile de dikkat çekiyor.

Modahayat.com şimdilik personel çalıştırmıyor. Genellikle gönüllü moda takipçilerininin özgün içerik oluşturduğu yaşam ve moda portalında, maddi kaygılar ön planda olmadığından, ziyaretçilerini reklam ve yönlendirici içeriklere boğan bir yapısı da yok. Tasarım olarak sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan sitede kullanılan resimler de bir o kadar kaliteli ve özgün.

Modahayat.com yazarları oluşturdukları içeriklerden anlaşıldığı kadar işine aşık bir ekip. Çoğu üniversite öğrencisi olan ekipteki gençler, sıcak, sevecen ve hareketli bakış açılarını yazılarına yansıtmışlar.

Modahayat.com’un bir diğer dikkat çeken özelliği ise kurumsal yapısının eksiksiz olması.  Birçok kadın ve moda sitesini gezdiğimizde ne bir adres, ne bir kurumsal vizyon, ne bir telefon numarası veya tescil edilmiş bir marka ile karşılaşmıyoruz. Genellikle sitelerde sadece basit bir iletişim formu var. İstek ve taleplerinizi oradan iletip cevap gelmesini bekliyorsunuz. Oysa modahayat markası tescil edilmiş bir marka. Bunun yanında şirketin bir merkezi, ulaşabileceğiniz kurumsal altyapısı mevcut. Bu da site ziyaretçilerine kurumsal bir güven sağlıyor.

Modahayat.com yaratıcısı Sinan ODAK ile görüşmemizde yakın zamanda MODA HAYAT adında bir dergi çıkaracaklarını ve şimdiden bunun altyapısını oluşturmaya başladıklarını da söylüyor. Moda hayat ekibinin özverili çalışması ve geniş vizyonları ile çok yakın zamanda modahayat.com’un Türkiye’nin en önemli moda ve yaşam portalı olacağını düşünüyoruz.  “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir