Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Comics Figürler

Yıllardır  popüler olan The Avengers grubunun figürleri yapılmaya başlanıldığından beri çok mutlu oldum. Küçükken bayıla bayıla izlerdim çizgi filmlerini ki halen de izledğim bir serisi  var. Aşağıda biriktirmek isteyeceğiniz birbirinden harika Marvel’da ki ana Avengers kahramanlarının mükkemmel figürleri yer alıyor.

İlk olarak Thor’la başlayalım.

Thor The Mighty (Yüce Thor) ! Bu asla popülerliğini ve ihtişamlığını kaybetmeyen kahramanımızın figürünü alıp odaya şıklık katabilir koleksiyon yapabilirsiniz.

Thor marvel

Thor’u sinematik evrende Christan Hemsworth canlandırmıştı ve rolüne epey yakımış. Bu geçerğinden ayırt edemeyeceğiniz figürü almak koleksiyona şıklık ve muazzamlık katacaktır

Thor film

Ve kudretli Mjolnir! Uru metalnden yapılmış bu silah Thor’a Thor adını kazandıran çekiçtir. Uru Marvel Dünyasında neredeyse yok edilemez bir metal türü olup enerjiyi absore edip kullanma gücü vardır. Ve bu gerçeğiyle birebir aynısı yapılıp evde koleksiyonumda bulundurmayı isterim.

Mjolnir

Sırada Captain America (Yüzbaşı Amerika) var. Olmak istediğim ve Thor gibi favori kahramanlarım arasındadır. Kaptan’ın figürleri çıkmazsa olmazdı. O ana kahramandır. O zeka, o duruş, o düşünceleri beni kendisine hayran bırakıyor.

Ultron Capatin

 

Winter Soldier (Kış Askeri) filminde üniforma tamamen değiştirilip farklı bir tarz yaratılmıştır. Bu yeni kostüm benim çok hoşuma gitmişti. Çok yakışmış çok iyi olmuştu.

Winter Soldier' Custome

Bu aralar vizyonda olan Age of Ultron filmindeki kostüm ise eski ve yenin karıştırılmış  versiyonudur. Genel algılamaya göre eskiye bağlı kalınmış fakat işlevsellik değiştirilmiştir. Ona müthiş bir hava katmış bu kostüm.

Classic Captain

Şimdi de sıra Iron Man’de. Filmlerindeki zırhlar gayet başarılı tasarlanmıştır. En basitinden bu klasik zırhı çizgi-roman animasyonlaına göre daha başarılı olmuş.

Iron Man Mark 42

 

Demir Adam’ın üçünü filmindeki bu yeni zırh Model 42 diye geçiyor Şimdiye kadarki yapılmış en iyi zırhtır. Tony Stark tek bir hareketiyle zırh ona parçalar halinde uçup onunla bütünleşiyor. Ultron filminde Model 43 kullanılmıştır fakat 43 42’ye göre aynıdır sadece zırhın boyaması olarak fark vardır.

Iron Man Classi

İşte Hulk Buster! Türkçe olarak Hulk avcısı olarak geçmektedir. Tony bu zırhı Hulk için yani ona karşı yapmıştır. Hepiniz bilirsiniz ki Bruce Banner’ın öfke sorunu var ve bilincini kaybedip vahşileştiği zaman onunla baş edebilmesi için bay havalı Stark bu zırhı yapmıştır.

Iron Man Hulk Buster

Son olarak ise The Incredible  Hulk! Yada kısaca Hulk diyebilirsiniz. Marvel evreninin en çok kas gücüne sahip kahramanıdır. Ve bu yüzden figürleride ona göre yapılmalı. İşte aşağıda Marvel Hulk’un figürlerinden biri:

Hulk Film

Bu da başka bir figür. Gayet başarılı olmuş! Koleksiyon için gerekli bir ürün.

Hulk Marvel 2

Sinema Hulk çizgi-romanlara veya animasyonlara göre bana biraz kalıpsız tasarlanmış gibi geldi. Sonuçta bu Hulk, kas yığını! Fakat filmdeki bu hali de yeterli kalıpta. Filmdeki figür iyi yapılmış

Hulk Marvel

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir