Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Dilara Köseler’le Moda ve Hayat Üzerine

Dilara merhaba, öncelikle biraz kendinden bahseder misin? 

Merhaba!

Yeditepe Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olmama ramak kaldı ve yaklaşık 4 yıldır kendi stilimi ve hoşuma giden mekanları, aktiviteleri kısacası moda ve yaşam stili çevresinde geliştirdiğim bir blog yazıyorum. Şimdilerde birde yine aynı konularda videolar hazırladığım bir Youtube kanalım var.

eldetay

 

Kendi siten, instagram sayfan ve youtube kanalın var. Bu işe nasıl başladın? Gelişim sürecinden bahseder misiniz?

Bir yandan okul bir yandan da sosyal medya ile iç içe olmak beni mutlu ediyor. İnterneti ve yarattığı limitsiz dünyayı en başından beri çok seven ve her şekilde kullanan biriydim. Önce günlük tarzındaki blogları okumakla başlayıp moda bloglarını keşfettim ve beni çok mutlu ettiğini, çok zevk aldığımı fark ettim. Üniversite dönemimde de blogumu açtım.

Youtube kanallarını sevdiğim yabancı bloggerlar vasıtasıyla takip etmeye başladım. Kanal açmak için daha çekingendim fakat blogtan farklı olarak daha hızlı daha çok kişiye ulaştırabilmesi açısından çok başarılı ve takipçilerinizle daha kolay etkileşime geçebiliyorsunuz, bu da hoşuma giden en önemli şey oldu. Çekingenliğimi şu an neredeyse attığımı düşünüyorum her şeyin ilkinden sonra daha iyiye gittiği kanısındayım. Instagram ise bütün bunları yapıyorken olmazsa olmaz.

Hepsinin ortak yanı ben güzel şeyleri,sevdiklerimi paylaşmayı ve üzerine konuşmayı seven biriyim. Bu beni mutlu ediyor ve ben sadece mutlu olduğum şeyi yapıyorum.

ananas

Bu yaz trendi ve kış trendi hakkında fikirlerin neler? 

Çok fazla oyunu kurallarına göre oynadığıma emin değilim, yani hiçbir zaman moda haftalarını ya da trendleri ezberlemek için takip edemedim. Bu belki de şu an için buna hayatımda yeterli zamanı ayıramamamdan kaynaklanıyordur ya da karakterim uygun değildir emin değilim ama en başından beri işin “gözlem” tarafını daha çok sevenlerdenim. Önceden (şu aralar buna o kadar da vakit bulamıyorum) çok fazla gezer görür ve aklımda tutardım, nerede ne var ve ne kadar diye.
Bu yaz ve kıştan söz edeceksek 70’lerin getirdiği bohem havanın devam edeceğini düşünüyorum. Püsküller zaten yazında bizimle ve kış döneminde de bolca süet görebiliriz diye düşünüyorum.

 

Sezonun en iyi üç trendi nedir sence?

Bütün bohem parçalar özellikle o uzun belki dantel detaylı elbiseler, tulumlar ve fisto kumaştan elbiseler, etekler… Rüya gibi gözüküyorlar bence.

santorinidilara

 

En kötü üç trendi? 

Sevmediğim şeylere pek dikkat etmiyorum desem? 😀 Buda benim anlam veremediğim bir özelliğim. Sadece bir ara bu topuklu terlikler (Mule Shoes diye geçiyor sanırım ) beni çok korkutmuştu ama onlarında o kadar çok çeşidini yaptılar ki sevebileceğim birkaç tane gördüm…

 

Peki bu sezon alacağın ve halihazırda aldığın parçalar neler? 

Bu sezon dolabımdan çok teknolojiye yatırım yaptım ama almak istediğim parçalar tulum ve dediğim gibi fisto kumaşlı her şeydi… Ayrıca kalın veya tahta dolgu topuklu ayakkabılar da çok çok hoşuma gidiyor.

 

Bu sezon için her şeyle kombinleyeceğimiz, hayat kurtarıcı birlaç parça tavsiye eder misin? 

Sadece bu sezon değil her zaman için derin V yaka beyaz bir t-shirt edinin derim . Çok basit gözükse de güzel bir tane bulmak çok kolay değil 🙂

DK (6)

 

Evet şimdi de erkeklere gelelim. Erkekler içinde son yıllarda ”moda” kıyafetler oldukça önem kazandı. Erkeklere önerebileceğin kombinler var mı?

Erkekler için çok fazla yorum yapamıyorum ezbere ama pastel tonlardaki pantolonları ve şortları çok yakıştırıyorum. Polo yakalar ve gömlekler de çok hoş duruyor. Erkeklerde maalesef en sevmediğim eğilim iyi giyinmek isterken baştan aşağı etiket şeklinde giyinmek.

 

Geçmişte veya gelecekte moda dünyasında ”asla” olmamalı dediğin detaylar var mı? 

Moda, trendler veya stil hakkında konuşurken asla demekten veya bu bununla olmaz gibi kesin yargılarda bulunmaktan hoşlanmıyorum.

 

İnternetnet sıklıkla alışveriş yapar mısın ? Online alışverişler mi daha çok tercihin yoksa ufak butikler mi? 

Sıklıkla olmasa da çekinmeden alışveriş yaptığım bazı siteler var ve seviyorum. Hatta daha çok yaygınlaşmasını istiyorum. Mango gibi bir marka Türkiye’de online alışveriş ağını kurup uygulayabiliyorsa neden böyle potansiyeli olan bir ülkede H&M veya Zara hala bu işe girişmiyor merak ediyorum. Ben online alışverişlerimde tercihimi genelde burada bulamadığım ya da karşıma çıkmayan parçalardan yana kullanıyorum.

 

Yurtdışı giyim tarzıyla bizim giyim tarzımızla veya evrensel olarak ele alırsak en begendiğin giyim tarzları sence hangi ülkeler? 

Önceden aksini düşünüyordum fakat gördüğüm ülkelere ve kültürlere dayanarak konuşursam biz Avrupalılardan daha iyi ya da daha özenli giyiniyoruz diyebilirim. Onlarda daha çok günlük hayatı kolaylaştıran kıyafetler tercih ediliyor gibi geldi bana. İş temposuna bağlasam burda da inanılmaz bir tempo var, anlayamadım ama genel olarak İngilizleri seviyorum. Takip ettiğim yabancı bloggerlardan da en sevdiklerim ingilizler, bana çok daha cesur,çılgın ve basit ama göz alıcı geliyorlar. Yani en azından benim takip ettiklerim böyle 🙂

mermeryol

 

 

Moda dünyasında gelecekte ne gibi gelişmeler ön görüyorsun?

Giyilebilir teknoloji üzerine çok düşünülen ve önemli görülen bir konu. Bu alanda bir çok yenilik ve çalışma olacağını düşünüyorum.

 

Sana ulaşmak isteyenler, nerden ulaşabilirler? 

Bana ulaşamazlarsa ayıp ederler sanırım 😀 Instagramdan (@dilarakoseler) dm atabilirler ya da direk e-mail (dlrkslr@hotmail.com) atabilirler her gün kontrol ediyorum.

 

Son olarak ilerde yapmak istediğin veya çalışmak istediğin projeler neler? 

Ben seyahat etmeyi çok seviyorum ve bunun bana ilham verdiğini düşünüyorum. İleride şu an yaptığım her şeyin içine biraz da seyahat katmak istiyorum!

 

Bu güzel röportaj için tüm ModaHayat ailesi olarak Dilara Köseler’e teşekkür ederiz!   MH

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir