Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

EFSANE GRUP VİTAMİN GERİ DÖNDÜ!

Kimine göre anlamsız kimine göre de eğlenceli gelen 90’lara damgasını vurmuş Grup Vitamin şarkılarını bilmeyen yoktur herhalde. Günümüz müzik sektöründe kendini aşırı derecede ciddiye alan sanatçıların aksine bir davranış sergileyen bu grubun uzun yıllardan beri aramızda olmasa da kalbimizde bıraktığı iz apayrıdır.

Bilmeyen için anlatmak istiyorum kim bu deli dolu Grup Vitamin…

İlk olarak 1991 yılında Gökhan Semiz, Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi, İzel, Sertaç Demirtaş, Emrah Anul, Selçuk Aksoy, Murat Uzunal ‘ın bulunduğu bu dev kadroyla Bol Vitamin adlı albümü çıkardılar. Daha sonra Ufuk Yıldırım, Ercan Saatçi ve İzel kendilerine ayrı bir yol çizdiler ve farklı projelerde bulundular.

Uzun süre Gökhan Semiz, Emrah Anul, Selçuk Aksoy ve Sertaç Demirtaş ile yoluna devam eden Grup Vitamin, yolun yarısına geldiklerinde Sertaç Demirtaş bünyelerinden ayrılmıştır. Geriye kalan Gökhan, Selçuk ve Emrah Grup Vitamin en kalıcı üç üyesi olmuştur.

90’lar kuşağının en yürek acıtan kayıplarından bir nevi Grup Vitaminin kaptanı olan Gökhan Semiz’in 1998’de trafik kazasında hayatını kaybetmesi canlı kanlı olan grubun gülücüklerini yüzlerinden sökmüş ve hatta grubu duraklama dönemine sokmuştur. En son 1998’de İyi Günler Türkiye ve Best Of Vitamin adlarıyla Emrah ve Selçuk ikilisi Gökhan Semiz’in anısına bu 2 albümü çıkarmış ve bir nevi saygı duruşunda bulunmuşlardır. Bu albümler Grup Vitaminin yeni projelere veda niteliğini taşımıştır.

Uzun süre ‘7 yıl kadar’ müzik dışında pek çok çalışmalar yapmaya çalışan Emrah ve Selçuk ikilisi hayranlar tarafından hiçbir zaman bırakılmadı. Her yaptıkları işte hayranları destek olmak için Selçuk’un kafesine, Emrah’ında müzik derslerine gittiler. En klasikleşmiş parçaları yeri geldi arkadaşlar arasında dalga geçmek için eğlence aracı oldu yeri geldi reklam müziği oldu ve yeni nesillere kadar aktarıldı.

Veeee hasret bitti! Grup Vitamin Tolga Sunter ’ide bünyesine katarak taptaze müzik tarzıyla ve görünüşüyle ama eski tadıyla 2015’te piyasaya geri döndü! Endoplazmik Retikulum adlı bu yeni albümün ilk klibi; efsane olup dilleri dolanan İsmail şarkısının yeni versiyonu İsmail2’ye çekildi. Kesinlikle sözlerini dinlemenizi ve hayatı dalgaya alan tarzlarına dikkat etmenizi öneriyorum. Eminim ki diğer şarkıları da merak edip dinleyecek ve dinlerken kahkalara boğulacaksınız. Ve Gönül rahatlığıyla EFSANE geri döndü diyeceksiniz!

Sizlere kolayca dinleyebilmeniz için İSMAİL2’yi paylaşıyor, Gökhan Semiz’i bir kez daha buradan anıyorum!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir