Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Green Arrow!

Green Arrow

Tam olarak hatırlamıyoum ama yaklaşık dört yıl önce Justice League Unlimited (Adalet Takımı) izlerken bir bölümde yeşil başlıklı, oklarla savaşan, yeşil kostümlü, maskeli bir kahraman görmüştüm. Süper gücü olmadığı için dikkatimi çekmedi o zamanki o kafayla. Ama zaman ilerledikçe önyargılarım değişti ve DC evrenine gerekli güzel bir kahraman diye düşündüm. Ayrıca bende okçuluk sevdiğimden bu kahramanı da sevdim. Derken eylül ayında Arrow dizisine başlamak istedim ve ona karşı olan normal hayranlığım üst düzeylere çıktı. Hele ki o yeşil kukuletası mükemmel.

infinite_crisis_green_arrow_thumb

Oliver Queen Arrow olmadan önce zengin, playboy, rahatına düşkün, çapkın ve egolu biriydi. Bir gemi kazasında adada mahsur kaldı ve yıllarca orada tıkılıp kaldı. Ama bu mahsur kalış  onu değiştirmiştir ve kendi karakterini tam tersi olmuştur. Artık soğukkanlı, biraz acımasız, suça karşı biri olmuştur.

Green-arrow-8

Gel gelelim bizim bu soğukkanlı sokak kahramanımızın kostümüne. Oliver’ın kostümünün yeşil olmasının sebebi onu ada-ormanlık alanda yaşamış olmasıdır. Yani adada mahsur kaldığı için adanın etkisinde kaldı. Yeşil rengi ona adada kamuflaj sağlamıştır ve şehrine döndüğünde geceleri suçla savaşırken kostümünü yeşil seçmiştir.

green_arrow_by_uncannyknack-d7xtzf4

Tüm süper kahramanlar dünyasında kukuleta kullanan çok  çok az kişi vardır ve o bu listede sayılı kişilerden biridir. Kukuleta ona çok başka bir hava katmıştır. Ve ben onu Robin Hood’a benzetiyorum. Hatta onu kafama bir ara öyle bir taktım ki dışarı kukuletasız çıkamıyordum 🙂

arrow-1

Kukuleta günümüzün modasıdır. Tüm mağazalarda hep bi kapüşonlu sweatshirtler olur ve satışıda iyidir. Çok tercih edilir.

Arrow dizisinde kostüm deri olarak tasarlanmıştır. Deri iyi hoşta insan nasıl hareket etsin kıyafetin içinde suçlu avında? Bu bana biraz tuhaf geliyor.

2842825-arrow_1_not_final_cover_0

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir