Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Hawkeye

Hawkeye

image
Şahinleri bilirsiniz. Yırtıcılar arasında gözleri en iyi gören kuşlardır. Peki ya bir kahramanın gözleri şahin gibi olsaydı? Peki ya bu kahraman okları kullanmakta usta olsaydı?
Bu sorunun cevabı işte burada:
image (1)
Clint Barton (Şahingöz) Marvel dünyasına ait bir süper kahramandır. Küçüklükte uzun yıllar sirkte çalıştığı için vücudu çevik olup akrobatik hareketlere sahiptir. Okçuluğu burada öğrenmiştir ve kendini geliştirmiştir. Gözlerinde süper gücü yoktur fakat gözleri doğuştan çok reflekslidir
ve şahinler gibi çok iyi seçip görebilir.
image (2)
İlk yıllarda kostümüyle şu ankisi epey bir farklıdır. İlk olarak Kaptan Amerika’nın çizgi romanlarında çıktığı için hafiften ına benzetilmek istenmiştir. Örneğin çeviklik-akrobatiklik ya da kafasındaki maskede isminin baş harfi.
image (3)
Clint Barton sokak kahramanlıklarıyla dövüşe başlamıştır fakat ilerleyen zamanlarda Natasha Romanoff (Black Widow yani Kara Dul) ile tanışınca yasadışı işler yapmaya başlayıp bir S.H.I.E.L.D ajanı olmuştur. Böylelikle eğitimini geliştirmiştir. Tabi aynı zamanda kostümde de bazı farklılıklar olmuştur.
image (4)
Günümüz Şahingöz’de kostüm değiştirilmiştir. Ve ona daha cool bir hava vermiştir, hem bu kostüm hızını arttıracak hem onun daha rahat etmesini sağlayacaktır.
image (5)
Filmde ise onu Jeremy Renner canlandırmıştır. Kesinlikle çok başarılı olmuştur. Gerek duruşu, gerek vücut yapısı gerek kostüm olarak çizgi romana göre çok daha iyidir. Kostümde tabiki sinematik evrene göre tasarlanmıştır ve koyu renkler kullanılmıştır.
image (6)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir