Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Kaptan Amerika

Herkesin bir süper kahramanı vardır.Benim süper kahramanlarım oldu.İşte onlardan biri.

Captain America!

ApVZ-jqZbgLnfWY-cnUi0cu5RlYfjcjEhgJhS39dljbi

İlk tanıştığım zamanları hatırlıyorum bu bizimkiyle. Acaba bu ne yapıyor diye düşündüm ve dedim ki sadece yumrukları var ve basit bi kalkan. Fakat sonra karakter olarak tanıyınca, geçmişini araştırınca,  gücünü daha yakından tanıyınca benim favori kahramanlarımdan biri ve olmak istediğim biri oldu.

Ar0NdfvSM83ThqCrklxS6byQRcLq23DM6ZWrrYrtYWCc

Kaptan Amerika’nın yaratıcıları olan harika insanlar Jack Kirby ve Joe Simon bu süper kahramanı yaratırken ilk olarak Amerika’yı düşünüp Nazilere karşı olan savaşta ülkedeki insanlara ilham sağlamak, onları motive etmek ve onları güçlendirmek için Yüzbaşı Amerika’yı yaratmışlardır. Bu yüzden kostüm Amerika bayrağının renklerinden yapılmıştır. Mavi, kırmızı ve beyaz. Daha çok mavi renk kullanılmıştır çünkü mavi hayatımızda en çok kullandığımız günlük-şık renktir.

Steve’in ilk kostümü ya da üniformasındaki göğüs bölüm pullu bir şekilde dizayn edilmiştir. Kask-maskesindeki yan taraflarında kanatlar vardır. Fakat günümüz uyarlamasında bunlar değiştirilmiştir ki bende iyi de olmuştur. Ayrıca kırmızı olan çizmeleri gerçekten kötü çizilmiş. Gerçi ilk denemelerde elbetteki kusurlar olacaktır.

Am_n_6Jj-9vesg2XF2QBhAplwznSFUzsCQwQrari5RPA

İleri yıllarda Yüzbaşının üzerinde oynamalar yapılmıştır. Kostüm renklerinde biraz daha koyu renk kullanılmıştır. Ki daha iyi olmuş en azından resmiyet gelmiş. Kafasındaki kanatları alıp onun yerine kaskına iki kanat çizilmiştir. Ve göğüsündeki pullar kaldırılmıştır.

An9EDSeM6ZxTlU1FCRtJtQPGVjHLTeQSpxztIe6LN1NI

 

Daha ileriki yıllarda Kaptanın omuzlarına halka içinde yıldız işlemeleri koyulmuştur.

Fakat hangi zamanda olursa olsun onun kaskının ön tarafında hep bir A harfi olmuştur ki bu onu daha iyi gösteriyor

Winter Soldier (Kış Askeri) filminde üniforması müthiş olmuştur. Hatta Kaptanın kostümleri arasında benim en sevdiğim bu üniforma olmuştur.

AmdJZOvWWUSRm0vtc24ee9BodZdJXEa_VAu98sSJYMYP

Bu onu daha güçlü, daha savaşçı, daha cool göstermiştir.

Bu aralar sinemada olan Ultron Çağı filminde onun kostümü hem eskiyi hemde yeniyi harmanlayarak yapılmıştır. Ve tam bir Kaptan Amerika olmuştur.

AkWPhvnf2gOJl_sNopZU0N5stE9ftUuC0TWgwr_Yh_28

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir