Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Klasik Mobilya Devi ASORTİE

Klasik mobilya denilince akla altın-gümüş varaklar , iddialı renkler , oymalar , süslemeli kumaşlar geliyor.Her kesimin , her yaşın dikkatini çeken bu klasik mobilyaların Türkiye de ki en büyük devlerinden biri olan Asortie , ihracata olan talebin de farkında olarak Dubai’de, Sırbistan’da ve Ukrayna’da showroomlar açtı.Türkiye de ki mağazası ise Masko’da bulunmaktadır.Asortie Mobilya yönetim kurulu başkanı Murat ERAT ile kısa bir sohbet ettik ve bunu sizler için derledik. Buyrun size bir dünya devi olma yolunda ilerleyen bir Türk markası ASORTIE !

murat_erat (2)

2016 YILINDA DEKORASYON MODASINDA NELER BEKLENİYOR? TALEPLER NASIL?

Mobilya ve dekorasyon trendlerinde özellikle son 5 yıldır klasik mobilyaya yeniden büyük bir ilgi var.Bu ilginin bu denli büyük olması , bugun sadece modern mobilyalar üreten birçok fabrikayı dahi avangard veya klasik tasarımlar üretmeye yöneltti.Bizim dünyaca ünlü mobilya markalarımız var. Birçok ülkede gördüğümüz ve başarıları ile göğsümüzün kabardığı önemli markalar bunlar. Bu markaların özellikle son yıllardaki tasarımlarına baktığınızda artık klasik ve avangard koleksiyonlara ağırlık verdiklerini göreceksiniz. Bu yönelim dahi 2016 ve sonrasında klasik mobilyalara olan ilginin artacağının bir işareti aslında.

KLASİK MOBİLYALARIN TERCİH EDİLME NEDENLERİ NELERDİR? EVLERE NASIL HAVA KATIYOR?

Aslında klasik mobilya ile ilgili bir yanlış yorum var. Klasik mobilya genellikle 40 yaş üzeri bir kesimin tercihi gibi bir yanlış algı oluşmuş. Oysa bizim müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu 40 yaş altı gençlerden oluşuyor. Gençler genellikle salon, antre ve mutfak gibi misafirlerinin görebileceği alanları ihtişamlı klasik mobilyalar ile dekore ederken, oturma odası, çalışma odası ve bebek odası gibi alanları modern veya avangard çizgiler ile dekore ediyor.Gençler de klasik mobilyalara karşı düşkünler.

resim13

 

KLASİK MOBİLYA BAĞIMLILIK MI YAPIYOR?

Klasik mobilya, diğer kısa ömürlü mobilyalara nazaran insanların daha uzun süre kullandıkları ve kullanıldıkça antika değeri kazanan ve kıymeti artan bir mobilya tarzıdır aslında. El işçiliği ile yapılıyor olması da klasik mobilyaya değer katan diğer bir unsur. Siz torunlarına oymalı bir koltuk takımı, el işlemeli bir sehpa veya yemek odası takımı bırakan bir anneanne görmüşünüzdür. Ama torunlarına modern bir koltuk takımı bırakan aile büyüğüne rastlamanız çok zor. Çünkü klasik mobilya yapıları itibari ile uzun yıllar kullanılabilen bir sağlamlıkla üretilir. Asortie ürünlerini tercih eden müşteriler, ürünlerini normal şartlarda en az 25-30 yıl kullanabilirler.

124

KLASİK MOBİLYALARI NASIL KOMBİNLEYEBİLİRİZ?

Klasik mobilya tercih eden kullanıcıların düştükleri en belirgin hatalardan biri, evlerindeki her objeyi klasik çizgilere sahip ürünlerden seçmeleri. Oysa modern mobilya ile klasik mobilya güzel bir şekilde kombin edilirse ortaya çok farklı ve mükemmel sonuçlar çıkabiliyor. Asortie Mobilya’nın belki de en büyük özelliği, ürünlerini klasik, avangard veya modern diye ayırmaması. Bizim için en iyi mobilya mekâna ve kişiye yakışan mobilyadır. Biz özellikle salon takımlarında bir klasik yemek odası takımı ile modern bir chester tarzı koltuk takımını çok uyumlu şekilde kombin edebiliyoruz. Kullanıcılar klasik ve modern diye kesin çizgilerle kendilerine sınır çizerlerse hata yapabilirler.

armoni yemek (1)

 

Asortie Mobilya’ya tüm Moda Hayat adına , bu güzel sohbet için teşekkürlerimizi sunuyoruz.Mobilyaların ihtişamına kapılarak sormayı unuttuğumuz bir çok soruyu da ilerleyen vakitlerde tekrar kapılarını çalarak , yeni haberlerle geleceğiz 🙂

 

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazar: Sinan Odak

MEF University-Economics /
Istanbul Gelisim University-Civil Aviation Management /
Figure Skating Coach /
Founder of StartupMEF /
Founder of ModaHayat

67 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir