Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Londra’dan Yemeden Dönme!

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurmaların Londradaki ‘en’leriyle serinlemeye ne dersiniz?

Oddono’s Gelati, Londra’nın Hampstead bölgesinde yer alan dalında Fındıklı dondurmasıyla ‘Mükemmel Tat’ ödülüne layık görülmüş olan bir İtalyan dondurmacısı. Ve şüphesizki yediğinizde, aldığı ödülün hakkını vermiş olduğunu göreceksiniz.

dondurma1

İtalyan dondurmasının Londra’daki adreslerinden bir diğeri olan Covent Garden’daki Gelatorino… Burada, fındık ve çikolatanın muhteşem uyumunu gösteren ‘Gianduja’yı ya da benim gibi biraz daha nutella kıvamında sevenler için ‘Nocciolini di Chivasso’yu denemeniz öncelikli tavsiyelerimden olur.
Tercihini kahveliden yana kullanmak isteyenlere önerim içinde çikolata parçaları da bulunan ‘Breakfast in Turin’. Daha hafif bir şeyler denemek isteyenler için ise hindistan cevizli ‘Cocco’ iyi bir tercih olabilir.

Bir diğer adresimiz, hem ‘Time Out’tan hem de ‘Olive Magazine’den “en iyi dondurmacı” ödülüne layık görülmüş olan “Gelupo”…
Muhteşemliğini ödülleriyle kanıtlamış dondurmalarının yanı sıra dondurmayla çok arası olmayanlar için iyi bir alternatif olan sorbetlerini de gönül ferahlığıyla tadabilirsiniz.


Limonlu, Ahududu ya da Böğürtlenli sorbetleri de meyveli ve soğuk lezzetler denemek isteyenler için ideal olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir