Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Moda Dünyası’nın Genç Yıldızı: Şeyma SUBAŞI

1990 İstanbul doğumlu. İlk moda tasarımı eğitimini Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarım lisesin de aldı. Üniversite eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesi moda tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimini takiben moda merkezlerinden biri olan Londra’da yaşadı. Londra’dan döndüğünde televizyon programı “Yok Böyle Dans” yarışmasının kostum tasarımlarını üstlendi. Şeyma Subaşı koleksiyonu Nişantaşı Abdi İpekçi caddesinde yer alan mağazasında satışa sunulmaktadır. Şeyma Subaşı ilk koleksiyonunu 2014 Ekim ayında gerçekleştirilen Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında sundu. Subaşı, önümüzdeki günlerde tasarımlarını internet üzerinden satabileceği bir online satış mağazasını açmayı hedefliyor.

Bir röportajında…

Hayatta iyi insan ve kötü insanlar var ya! Benim çabam iyi insan olmaktan yana. Benimle ilgili müthiş bir önyargı var, kimseyi de suçlamıyorum. Ama benimle tanıştıktan sonra herkesin ilk tepkisi “Yahu sen o kafamızdaki kişi değilmişsin” oluyor. Bence çok şımarık görünüyorum: Dışarıdan bakınca sarışın, havalı, kendini bir şey sanan, gözü yükseklerde bir tipim. Ama değil. Hayatım boyunca pahalı kıyafetler alma krizine girmedim. Moda olanın peşinde koşmam. Kendi stilimi yarattım.

şeyma5

Bu işi de oyuncağım zannediyorlar. Bazı kadınların sevgilisi ya da kocası tarafından oyalansın diye verilen cinsten. Oysa bilmiyorlar ki bu benim tutkum. O kadar yıl okulunu okudum. Çiziyorum, kumaştan da anlarım, kalıp da çıkarırım, gerekirse dikerim de. Dinine çok bağlı biri olarak hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyorum. Her şey Allah’tan. Burayı açmam ve başarılı olmam da tesadüf değil. İyi insan olmakla alakalı.

Altı, yedi yaşlarında Barbie bebeklerini ve gazetelerden çıkan bebekleri giydirerek bu hevesi başlamıştır. Türkiye’de bu işin eğitimini görmeye lise çağlarından başlayan moda tasarımcısı çok azdır Şeyma Subaşı’da bunlardan birisidir.

  • şeyma4
  • şeyma3
  • şeyma2
  • şeyma1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir