Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Viktor & Rolf Haute Couture

Şu an moda dünyasının en ünlu isimlerinden olan, moda tasarımcısı Hollandalı ikili. Yarattıklari antsal * sayılabılecek aşırı tarzın yanında, yaptıkları showlar ve moda dünyasının kalıplarının dışına çıkan tutumları nedeniyle adlarından bayağı söz ettirmeyi başarmışlardır.

 

1

Daha akademi’de oğrenci iken ünlü ve tanınan bir tasarımcı olmayi kafalarına koyan ikili, moda dünyasının dinamiklerini iyi takip ederek kariyerlerini etkileyecek bütün adımları bilinçli bir şekilde bu yönde atmışlardır. Ulaştıkları seviye ve haklarında olan kanı, “modacı mı sanatçı mı” tartışmasını aslında bilinçli bir şekilde planladıklarını gösteriyor bence. (4 sene önce yeni çıkaracakları parfümün Paris’teki tanıtım show’u için davetiye tasarımını acemi akademi oğrencilerine yaptırmışlardı. Moda dünyasının beklentilerini iplemeyen tavırları gercekten ilginç- o seviyede olduktan sonra canlarının istediği gibi yapabiliyorlardı.

 

Şu an ki koleksiyonu ve konusu mükemmel olmuş o çok beğendiğimiz tabloları kıyafetlere geçirmiş ve mankenlere giydirmiş.Zaten haute couture en sevdiğim çalışmalardandır tek olarak üretilmesi hem kıyafetin çok özenle yapılmasını sağlıyor ayrıntılara çok dikkat ediliyor hemde ortaya bir kıyafet değil sanat eseri çıkartılıyor buna sadece kıyafet desek hakkını yemiş oluruz gelin biraz göz atalım o zaman…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir