Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

Yaz Gelinlerine Saç Modelleri

Özellikle düğününüz yaz sezonunda olacaksa, bir çok gelin başı modeli şansınız var. İster toplu ister salık gelin başı modelleri ile gününüzü rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Yaz sezonundaki düğünlerde gelinler daha çok dağınık topuz gelin başı modellerini ya da dalgalı salık gelin başı modellerini tercih ediyor. Böylece hem rahat hem de romantiklik kattığınız gelin saçınız ile vintage bir tarz yaratabilirsiniz.

Gelin saçınızda örgüyü tercih etmek istiyosanızda kalın örgülerden şık bir topuz ve aralarında farklı boyutlarda çiçeklerle aksesuarlandırabilirsiniz. Harika olacaktır. Örgü günlük hayatta çok kullanıldığı için özel günlerde pek tercih edilmese de özellikle uzun saçlara çok yakışan ve en özel günde de beline kadar uzanan kılçık olarak bol örülmüş ve aralarına çicekler veya taşlı tokalar tutturulmuş bir saç çok güzel olacaktır.

gelinnsaç

Matthew Williamson kadınlarındaki yumuşak düşüşlü doğal dalgalar, klasik gelinlere önerilebilir. Açık saçlarınızla ne kadar az oynarsanız saç modeliniz o kadar dayanır. Açık saçlı bir gelin olmak zordur dalgalı olarak yaptırdığınız saçlar havadan nemden terlemekten dümdüz olabilir ve ensenize yapışabilir veya tam tersi çok kabarıp elektriklenip sizi en güzel gününüzde rahatsız edebilir. Kahküllü bir gelin olmayın, özellikle de yazın. Terden yapışan ve ayrılan kaküller düğün fotoğraflarında hoş çıkmayacaktır.

Eğer düğün mekanınız için kapalı bir mekan seçmeyi düşünüyorsanız saçınızı yarım toplattırabilir ya da dağınık bir at kuyruğu saç modeli yaptırıp çiçekli gelin başı aksesuarlarından tokalar taktırarak kapalı mekana uygun bir saç modeli elde edebilirsiniz.

Klasik bir model olan topuzu orjinal bir model dönüştürmek için, taşlı tokalar yerine yaza yakışan taze çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Özellikle gelin çiçeği saç aksesuarları ile saçınızı süslediğinizde mükemmel bir yaz gelini olacağınızdan eminiz. Eğer böyle çiçekli bir saç aksesuarı düşünüyorsanız saçınızı doğal olmalı mesela dağınık toplanmış bir topuz çok bol ve değişik örülmüş bir örgüye harika yakışacaktır. Duvağın saça ve aksesuarlara tutturulması da çok önemlidir çok hareket edeceğinde duvağı tutmaya bilir dikkat edilmelidir özellikle..

 

gelinsaç2

gelinsa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir