Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Posted in:

YAZ TATLILARI

Çilek! İşte mükemmel o yaz meyvesi. O kokusu, o rengi, o görüntüsü insanı deli yapar. Ve işte burada da şu ana kadar çilekle yediğiniz tatlıları unutup bu tatlıyı denemelisiniz. Muzun, çileğin ve mini keklerin çikolata sosuyla bir küçük şişle birleşimi…. Bu tatlıyı denemelisiniz ki eminim yedikten sonra mutluluğunuza mutluluk katacaksınız.

1 (1)

Eğer puding seviyorsanız şu anda en güzel pudingle yapılmış tatlıya bakıyorsunuz. Hele ki bu tatlı dondurulmuş olduğu için yazın serinlemenize yardımcı olacaktır. Kekle enfes çikolatalı pudingin karşımı dondurulmuş olarak servis edilmesi yazın size unutulmaz bir an yaşatacak…

3

Karadut hastasıysanız ( benim gibi) yazın bu tatlıyı mutlaka yiyin. Ekşi tatlar en harika olanlarıdır tatlılar içinde. Ve bu mükemmel tadı olan tadı favori tatlılarım arasında. Karadutu hem meyve hem dondurma olarak birleştirmeleri değişik olmuş fakat gayet başarılı!

4

Size şu an dehşet bir tatlıyı sunmak üzereyim. Bu tatlı Geliştirilmiş Ev Nutellası! İsim biraz tuhaf 🙂 Kavanozun en altında nefis muzlu cheescake bulunmaktadır. Orta kısım evde yaptığınız ( ya da hazır nutella alabilirsiniz) şokomel krem ile doldurun. Üzerine de krema koyduğunuz zaman arkadaşlarınızı kıskandırabileceğiniz bir tatlıyı yemiş olacaksınız!

 

5

Yine yazın vazgeçilmez tatısı olan çileğimizin pastasını mutlaka deneyin. Bu harika görselliği olan pasta, basit malzemelerle harika yaratılmıştır.

7

Ahhh Pizza. İlk gördüğümde nutkum tutulmuştu. Böyle değişik ve müthiş yaz tatlısını ( kışın da yapılıp yiyelebilir) denemeniz lazım. Yumuşak çikolatalı cookie-kekin üstüne krema sürdüğünüzde ve üzerini istediğiniz meyveyle birleştirdiğinizde tatlı hazır olacaktır. İşte size harika bir tatlı pizza!

9

İlk gördüğünüzde şaşırabilirsiniz çünkü ben ilk gördüğümde afallamıştım :)) İlk Amerika’dan öğrenmiştim bu tatlıyı. Tatlıcıda idik ve değişik bir şeyler deneyelim dedik ve bunu görmüştük güle güle almıştık 🙂 Doktor çubukların üzerine muzu yerleştirip üzerine de çikolata sosla kaplayıp donduruyorlar. Üzerlerine de parçacıkla süsleyip satışa sunuluyor Tabi bi muz-nutella ikilisi gibi değil ama deneyin hiç fena değil.

abc

AFİYET OLSUN 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir