× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ

Christian Dior 2021 CRUISE

simgemugetevetoglu - 02 Ağustos 2020
Dior modaevi kreatif direktörü Maria Grazia Chiuri önderliğinde İtalya’nın Lecce kasabasındaki Piazza del Duomo’da renkli ışık tesisatlarının canlı arka planında etkileyici bir şov ile 2021 Cruise koleksiyonunu gerçekleştirdi.
Koleksiyonda buğday işlemeli elbiseler, el yapımı doğal deri korseler, büstiyerler, keten takımlar, çiçek aplikeli etek ve elbiseler, dokuma pançolar, montlar, denimler, transparan kullanılan tül kumaşlar yer aldı. Aksesuar olarak ise dantel eşarplar, yaprak ve meyve formunda altın takılar, espadrilller ve ayak bileğinde botlar yer alan parçalar arasında. 

Marinella Senatore, Luminarie adlı çalışmasıyla defile alanını tasarladı. İtalyan modern sanatının önemli temsilcisi, Pietro Ruffo ise desenlerin ilham kaynağı oldu. İtalyan ‘pizzica’ halk dansını modern bir şekilde yorumlayan La Notte Della Taranta dansçılarına geleneksel Salento müzikleri ve Paolo Buonbino’nun bestelerini çalan Roma senfoni orkestrası eşlik etti. İtalyan şarkıcı Giuliano Sangiorgi gösteri sonrası bir mini konser düzenledi. 

Tasarımcı Maria Grazia Chiuri, "Bu dönemde kolektif çabalara yeni bir boyut kazandırmaya çalıştım. Mesafenin dezavantajlarına rağmen günlük yaşamımıza farklı bir bakış açısı getirmek bize güç ve hayal gücü kazandırdı." Açıklamasında bulundu.
ÖNERİLER