× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ

DOLCE & GABBANA 2020 SONBAHAR/KIŞ HAUTE COUTURE

simgemugetevetoglu - 09 Temmuz 2020
Dolce&Gabbana 2020 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonunu erkek (Alta Sartoria) ve kadın (Alta Moda) olmak üzere 'Alta Moda Show' olarak daha önceden kaydedilmiş iki ayrı defileyle dijital ortamda sergiledi.
17. yüzyıldan kalma Milano’daki Palazza Labus'ta gerçekleştirilen çekimle sergilenen festival havasındaki tanıtımda tasarımcılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana, Dolce&Gabbana 2020 Sonbahar-Kış Haute Couture koleksiyonlarını İtalyan tatillerinde ilham alarak hazırlamışlar. 

Stefano Gabbana Vogue'a yaptığı açıklamada İtalya'daki zor durumun halinden bahsederek: "İnsanlar İtalyan ekonomisini yeniden canlandırmak için çalışmaya başladı, biz de İtalyan zanaatının önemini göstermek için naçizane elimizden geleni yapıyoruz." yorumunu yapmış. 

Koleksiyona bakacak olursak enerjik, canlı renkli desenler baskılarla birleşerek görsel şölen havası estirilmiş. Erkeklerde; pijama görünümlü takımlar, fularlar, süet babetler, kadınlarda ise, puantiyeler, tulumlar, kimono görünümlü elbiseler, kaftanlar, leopar ve çiçek desenleri, İtalya manzaralı kıyafetler, xl şapkalar, saçlarda aksesuarlar dikkati çeken detaylardan olmuş.
ÖNERİLER