× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ

Jacquemus 2021 İLKBAHAR/YAZ

simgemugetevetoglu - 21 Temmuz 2020
Simon Porte Jacquemus, "L'Amour" isimli 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu Paris'e bir saat uzaklıkta bir buğday tarlasını podyuma çevirerek tanıtımını yaptı.
Sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni oluşturulan defileyi 100 şanslı kişi izleme imkanı buldu. Covid-19 pandemisini ananesinin yanında Provence’ta geçiren tasarımcı bu bölgeden ilham alarak koleksiyonunu hazırlamış. Parçalarda beyaz, mavi, toprak tonlarının ağırlıkta olduğu renklerde, markayla bütünleşen minimal kesimler ve slip elbiseler kullanılmış. Markanın en tatlı parçalarından olan ''Le Chiquito'' mini çantaları, pilise etekler, ceketlerde kalp detayları ve çatal, bıçak, tabak kullanılan objelerden olmuş. 

Tasarımcı Simon Porte Jacquemus koleksiyonu için; "Ekibim birbirinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, hepimiz evimizde çalışma arzusunu hissediyorduk ve koleksiyonun yeni bir vizyonu ortaya çıktı. Bir insan zinciri olduk, yaratıcı sürecin her adımı sevgiyle gerçekleştirdik. Aslında, Jacquemus ile ilgili verdiğim her karar, önce sevgi ve sağduyu ile motive edilir. Bu nedenle, geçen yıl Ocak ve Haziran aylarında düzenlenen erkek ve kadın kıyafetlerini birleştiren iki şovla daha sürdürülebilir bir ritime geçtik. Bu karar, bu sezon bizi kurtardı, çünkü tüm kumaş siparişlerimizi karantinadan önce aldık. Esas olarak ailemize ve arkadaşlarımıza sunulan bu daha küçük koleksiyonla iç dünyalarımızı açıklığa taşıyoruz, birlikte yaşadığımız kendi şiirleri olan mütevazı kumaşları ve nesneleri yorumluyoruz." açıklamasını yaptı.
ÖNERİLER