× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ

SR Serdar 2021 İLKBAHAR/YAZ

filizbigec - 25 Temmuz 2020
Milano Fashion Week’te Tek Türk Tasarımcı; Serdar Uzuntaş Digital ortamda yapılan Milano moda haftasında dünyaca ünlü markalar yer aldı. Moda haftasında yer alan tek Türk isim ise SR Serdar markasının yaratıcı ve tasarımcısı Serdar Uzuntaş oldu.
David Bowie’den ilham alarak tasarımlarına hayat veren Serdar Uzuntaş, 2021 İlkbahar/Yaz Erkek Koleksiyonunu moda severler ile buluşturdu. 100 parçadan oluşan koleksiyon, İngiliz aristokrasisinin günlük yaşam izlerinden esinleniyor. Fashion showda 3 kadın tasarımı da sergieyen Serdar Uzuntaş’ın teması İstanbul olan koleksiyonu ise Milano’nun en önemli mimari yapılarından Duomo Kilisesi’nin duvarlarından gösterime sunuldu. 

 Moda ile ilgili kariyeri 2000’li yıllarda başlayan tasarımcı, Londra ve Milano’da moda eğitimi almıştır. Osmanlı etkilerinin modernize duruşu ve aynı zamanda İngiliz moda tarihinden etkilenen Serdar Uzuntaş, yeni nesil aristokrasiyi tanımlayan koleksiyonda, şıklık ve rahatlık ile birlikte maskülen tavır birarada sergileniyor. 

 Serdar Uzuntaş, “Ocak 2020’de ilk deneyimim olan Milano moda haftası o kadar heyecan vericiydi ki, modaya bu kadar belirsiz bir zamanda da bende destek vermeye devam etmek istedim. Bu yıl benim için yapılan büyük jest ile bir tasarımcı olarak onur duydum diyebilirim. Zira Duomo Klisesi’nin duvarında bulunan büyük ekranlarda Benim koleksiyon filmimi yayınladılar. Bu Benim için de bir ilk oldu” açıklamasını yaptı.
Sr Serdar Uzuntaş
ÖNERİLER