× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

ARABANIZDA MUTLAKA BULUNMASI GEREKEN HAYAT KURTARICI ÜRÜNLER

İster uzun yola çıkın ister kısa mesafe araç kullanın; arabada her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz ürünleri bulundurmalısınız. Acil durumların üstesinden pratik bir şekilde gelebilmenize yardımcı olacak ürünlerin bir listesini yapmaya ne dersiniz?

by ModaHayat 01/11/2019
Hayatta her an her şey olabiliyor. Özellikle de trafiğin yoğun olduğu büyük kentlerde araç içerisinde geçirilen zamanın süresi bir hayli uzun olabiliyor. Bunun yanı sıra modern dünyanın değişen sosyal ve iş yaşamı her an her şeye daha hazırlıklı olma gerekliliğini beraberinde getiriyor. İşte o yüzden de bu yazı özel aracı olanların mutlaka okuması gereken bir yazı! Eğer arabanız varsa, her gün aktif bir şekilde araç kullanıyorsanız, yoğun bir iş yaşamınız ve oldukça sosyal bir hayatınız varsa, anlık program değişiklikleri ve yoğun trafik karşısında hazırlıklı da olmalısınız. Arabanızda mutlaka olması gereken ürünleri hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır. İşte araç içerisindeyken acil durum kurtarıcıları! 

Yedek Kıyafetler

Hepimizin başına kimi zaman ani program değişiklikleri gelebiliyor. Örneğin, tam mesai biterken bir arkadaşınız arayıp sizi çılgın doğum günü partisine davet edebilir. Peki ya hazırlıklı değilseniz? Ya eve gidip üstünüzü değiştirmeniz gerekecek ya da iş kıyafetlerinizle ve aslında çılgın bir parti için son derece resmi olan kimliğinizle o doğum günü partisine katılmak zorunda kalacaksınız. İşte bu nedenle, yanınızda mutlaka iş sonrası ortaya çıkan ani programlar için yedek giysileriniz olmalı. Bu giysileri hem şık hem de rahat ortamlara uyacak kombinlerden seçmeniz de sizin için daha iyi olabilir. Aynı durum tam tersi bir gün için de uygulanmalı… Sizin için sıradan olan bir gün, birden bire özel ve önemli bir toplantı haberi alabilirsiniz. Eğer arabanızda yedek gömleğiniz ya da uygun bir iş elbiseniz varsa bu durum sorun olmaktan çıkacaktır. 

Spor Çantası

Spor çantanız her zaman hazır bir şekilde aracınızda bulunmalı. Bu da haftalık spor programınızda yapacağınız değişikliklerde sizi eve kadar gitmekten kurtaran bir hazırlıktır. Böylelikle bulunduğunuz her ortamda spor yapmaya da hazır olabilirsiniz. 

Su En Önemli İhtiyaç

Özellikle trafiğin çok yoğun olduğu kentlerde uzun saatler bir arabanın içerisinde kalmak ne yazık ki sık sık karşılaşılan bir durum. Bu gibi durumlarda susamak ise eğer yanınızda içecek bir şeyler yoksa bir kabus oluyor. Aracınızda mutlaka su bulundurmalısınız. Farklı içecek seçenekleri de bulunabilir ancak şekerli içecekler daha sonra tekrar su içme ihtiyacını ortaya çıkaracağından bol miktarda su bulundurmakta fayda var. 

Açlığınızı Bastırın

Arabanızda mutlaka bulunması gereken hayat kurtarıcı ürünler listesinin başına tok tutan atıştırmalıkları eklemelisiniz. İş ile ev arası yoğun trafik nedeniyle uzadığı durumlarda açlığınızı bastırmanızı sağlayacak kuru yemiş, kraker gibi ürünler mutlaka bulunsun. Muz gibi tok tutan meyveleri de tercih edebilirsiniz. 

Makyaj Malzemesiz Asla :)

Özellikle kadın sürücüler için bu listenin olmazsa olmazlarının başında makyaj malzemeleri geliyor. Ani bir program değişikliğinde yüzünüze renk verecek bir allık ve ruju aracınızın torpido gözünde mutlaka tutmalısınız. Böylece çantanızda fazlalık olarak bir makyaj çantası taşımak zorunda kalmazsınız. Ama aynı zamanda acil zamanlarda makyajınızı da tazeleyebilirsiniz. 

Topuklu Ayakkabılar Hem Gündelik Hem Resmi

Bir kadının en kurtarıcı ürünü tabi ki topuklu ayakkabı. Çünkü topuklu ayakkabı büyülü bir eşya… Doğru renk ve model seçimiyle isterseniz iş kıyafetinizle kombinlediğiniz bir Stilettoyu isterseniz bir jean pantolon ve spor gömlekle de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aracınızın bagajında mutlaka giysi kombinlerinize uyum sağlayacak renkte bir stilettoya yer açmalısınız.


ÖNERİLER