× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

BURÇLARA GÖRE ALIŞVERİŞ LİSTESİ

Hangi burç nasıl hediyelerden hoşlanır? Alternatif alışveriş listesini sizler için hazırladık.

by Gizem Şakar 29/04/2020
Koç Burcu (21 Mart - 20 Nisan)

Hareketli, enerjik, sabırsız, ve neşeli Koç burcu abartıdan hoşlanır. Canlı renkleri seven Koç burcu kadınlarına kırmızı ya da pembe tonlarında bere, atkı, şık bir şal veya eşarp hediye edebilirsiniz. Mücevher almak istiyorsanız, en sevdiği taş pırlantadır; minik küpeler ya da pırlanta taşlı bir yüzük çok hoşuna gidecektir. Güçlü karakterlerinin yanı sıra özgürlüklerine düşkün Koç erkeklerine ise  cüzdan, kalem, kol düğmesi otomobil aksesuarları, şık bir çakmak , traş makinesi, spor ayakkabı ya da iyi bir t-shirt hediye edebilirsiniz.

Boğa Burcu (21 Nisan - 21 Mayıs ) 

Kararlı, güvenilir ve zevk sahibi Boğalara  hediye beğendirmek zordur.  Dış görünüşlerine önem veren Boğa kadınlarına vücut yağları, cilt bakım ürünleri, parfüm alabilirsiniz. Konfordan fazlasıyla zevk alan Boğa erkeklerine  ise anahtarlık, deri cüzdan ve çanta, ahşap şarap seti ve şaraplık, konforlu okuma koltuğu ve puf hediye etmek ilgilerini çekecektir.

İkizler Burcu (22 Mayıs - 21 Haziran) 

Meraklı, hayat dolu, sosyal ilişkileri kuvvetli, her türlü yeniliğe açık olan İkizler’e hediye almakta zorlanmayacaksınız. Ne hediye ederseniz mutlu olacak ikizler kadınına  ilgi çekici  kıyafetler, modern aksesuarlar ve okumayı çok sevdikleri için birçok kitap alabilirsiniz. Zeki ve her şeye açık olan ikizler erkeği için ise  tavla seti, satranç seti ,maket arabalar, playstation, kol saatleri onlar için seçebileceğiniz en doğru hediyelerdir.

Yengeç Burcu (22 Haziran - 22 Temmuz) 

Yaratıcı ve romantik Yengeç burçlarını memnun etmek istiyorsanız ev eşyaları ile alakalı şık hediyeler satın alabilirsiniz. Duygusal Yengeç kadınına evi için  şamdan,  abajur ve mum gibi ev aksesuarları , yemek yapmayı sevdikleri için ise mutfak gereçleri alabilirsiniz. Sevdiklerine ve evine düşkün olan Yengeç erkekleri için ise şık bir resim çerçevesi  ve albümü,  maket gemi ya da  araba  tercih edebilirsiniz.

Aslan Burcu (23 Temmuz - 23 Ağustos) 

Lüks ve kaliteye düşkün, gururlu, hükmetmeyi seven,  dürüst, kendine güvenen yapısıyla dikkat çeken Aslan burçları için  alacağınız hediyelerinde kaliteli ve gösterişli olmasına dikkat etmelisiniz. Kendini her şeyin en iyisine layık gören Aslan kadını için gösterişli takılar, kol saati, orkide gibi pahalı çiçekler, kristal kişiye özel aksesuarlar doğru tercih olacaktır. Rahatına ve lükse düşkün Aslan erkeği için ise tavla ve satranç takımı, puro ve sigara aksesuarları, kül tablası, şık kol düğmeleri, kol saati iyi bir hediye tercihi olacaktır.

Başak Burcu (24 Ağustos - 22 Eylül

Başak burcu sağlıklarına ve  görünümlerine önem verirler. Çok çalışır ve yaptıkları her işte başkalarına hizmet etmeyi düşünürler. Analiz etmeyi severler. Başak burcuna hediye seçerken rastgele bir şey seçmemeli ve iyice düşünmelisiniz. Eleştirici, titiz, kuralcı, düzenli, duygularından çok mantıklarıyla hareket eden  ve dış görünüşlerine önem veren başak kadınları için cilt bakımı ve temizlik ürünleri, lavanta kokulu ya da çiçek kokulu bir parfüm ya da vintage eşyalar hediye alabilirsiniz. Okumayı seven başak erkekleri için ise  kişisel gelişim kitapları, masa lambaları, tablolar ve teknolojik ürünler hediye alternatifleridir.

Terazi Burcu (23 Eylül - 23 Ekim) 

Güzelliği ve rahatlığı seven  Terazi’lere alınacak hediyelerin zarif  ve  şık olmasına özen göstermelisiniz.  Estetiği seven Terazi kadınlarına şık bir şal, gümüş takılar, kaliteli makyaj malzemeleri, bakım kremleri, saç bakım setleri alabilirsiniz. Sosyal yaşamı hareketli, müzik dinlemeyi seven Terazi erkeğine ise alacağınız  tablet, mp3 player ya da  sevdiği şarkıcıların bir CD'si onların mutlu olmasına yetecektir.

Akrep Burcu (24 Ekim - 22 Kasım)

Akrep burcuna hediye alırken, merak uyandırıcı hale getirmenin yollarını düşünmeye çalışın. Akrep gizemli görünmeye bayılır. Sezgileri güçlü, tutkulu, derin duyguların kişisi olan Akrep burçlarına sevdiğinizi ifade edebilecek özenle düşünülmüş hediyeler tercih etmelisiniz. Kırmızıya ve siyaha düşkün olan Akrep kadınlarına ,kırmızı güllerden oluşan bir demet çiçek, kırmızı ya da siyah renkte eşarp, büyük şapka ya da güneş gözlüğü alabilirsiniz.Odasına düşkün Akrep erkekleri için ise masa saati, gece lambası,  deri bir kemer, cüzdan, evrak çantası, korku ve gerilim filmleri-romanları, avcılığa düşkün olduklarından balık oltalarını hediye etmek Akrep erkeklerinin oldukça hoşuna gidecektir

Yay Burcu (23 Kasım - 21 Aralık) 
Yay burcu, yeni kültürleri tanımayı ve seyahat etmeyi sever. Özgür olmak isterler. Tek düzelikten hoşlanmazlar.  Hediye vermeye çok önem verdikleri için hediye alırken çok dikkatli olmalısınız.Esprili, neşeli, maceracı, olan yay burçlarına ilgi çekici hediyeler tercih etmelisiniz Gezmeyi seven Yay kadınına piknik çantası, peçetelikler, mor menekşe çiçekler, meyve kokulu parfümler,  hayvanları çok sevdikleri için hayvanlarla ilgili aksesuarlar hediye alabilirsiniz. Renkli, sevecen ve cana yakın davranışları ile insanlar tarafından sevilen Yay erkeklerine ise seyahat çantası, spor ayakkabı ve kıyafetleri, bilgisayar aksesuarları ya da tuttuğu takımın aksesuarlarını hediye edebilirsiniz.

Oğlak Burcu (22 Aralık - 20 Ocak) 

Sorumluluk sahibi, sadık, disiplinli Oğlak’lar için kullanışlı hediyeler seçmelisiniz. Tutarlı ve kuralcı Oğlak’lara hediye seçmekte zorlanırsanız mağazaların hediye çekleri size yardımcı olabilir. Seçici Oğlak kadını için şık porselen takımları, kristaller, pırlanta setler, klasik kitaplar, hediye seçenekleri arasında yer alıyor .Geçmişe önem veren Oğlak erkeğine antika eşyalar, klasik müzik CD'leri, deri cüzdan ya da  çanta, fonksiyonel bir kalem, zamana çok önem verdikleri için kol saati alabilirsiniz.

Kova Burcu (21 Ocak - 18 Şubat)

Kova burcuna hediye seçerken sıra dışı düşünmelisiniz. Olağan dışı her şey  ilgilerini çeker. Modayı ve trendleri çok iyi takip ederler. Entellektüel, zeki, sıra dışı fikirleri ve yaşamlarıyla dikkate çeken Kova’lar için farklı hediyeler bulmalısınız Son derece modern olan Kova kadını için fotoğraf makinesi, mp3 çalar, kahve ve çay tüketmeyi çok sevdiklerinden çay ve kahve makinaları, elektrikli su ısıtıcısı hediye alabilirsiniz. Gökyüzü ve uzaya meraklı kova erkekleri için ise teleskop, bilgisayar oyunları, orjinal kül tablaları ya da purolar zevklerine hitap edicek hediyeler arasındadır.

Balık Burcu (19 Şubat - 20 Mart) 

Duygusal, romantik, duyarlı, sezgileri güçlü Balık’ların güzellik ve estetik duyguları çok gelişmiştir Romantik Balık kadınına banyo sabunu, vücut losyonu, vücut bakım kremleri, kokulu mumlar, oda kokuları, sevimli oyuncaklar, tütsü, parfüm alınabilir. Müzik ve sanata eğilimli olan Balık erkekleri için  ise sevdiği grubun ya da şarkıcının müzik albümleri, sanat kitapları, ahşap bir gemi maketi, traş makinası ve losyonu hediye alternatifleri arasında yer alır.

ÖNERİLER