× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

ÇİN'DEKİ TEKSTİL FABRİKALARI YENİDEN AÇILMAYA BAŞLIYOR

Çin'in koronavirüs ile ilgili yeni vakalar bildirmemesinden sonra tekstil markaları yeniden işe dönmeye başlıyor.

by Turan Saray 02/04/2020
Sonunda Çin, koronavirüs pandemisinin ortasında bir umut ışığı sunmaya başladı: Tekstil fabrikaları yavaş yavaş yeniden açılmaya başlıyor. Ülke, hastalığın yayılmasından bu yana ilk kez yeni koronavirüs vakası bildirmedi ve bu durum küresel pazarda faaliyet gösteren uluslararası işletmeler için de çok umut verici bir haber. Koronavirüs hastaları iyileştikçe Çin'de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor.

ABD ve Avrupalı perakendeciler, koronavirüsün yayılmasını yavaşlatmak için birçok şehir kilitli olduğu için mağazaları kapatmışlardı, ancak şu anda Çin'deki mağazalar yavaş yavaş açılmaya başladı. Hatta pandeminin bir sonucu olarak ülkeyi terk etmeyi düşünen işletmeler vardı, ancak koronavirüsün küresel bir sorun haline geldiği göz önüne alındığında, şirketler bu planları durdurdu ve bu yeni gelişmeler de ülkenin birçok moda markası için hala hedef büyüme sektörü olması açısında hayati önem taşıyor.

Çoğu Çinli tekstil fabrikası çalışanı işine geri döndü, ancak virüsün kaynaklandığı Wuhan da dahil olmak üzere Çin'in belirli kısımları şimdilik kilitli kalmaya devam ediyor, bu nedenle işçiler hala karantina altında. Birçok tekstil fabrikası, özellikle hazır giyim şirketleri üretimi yavaşlattığı için bir süreliğine tıbbi malzeme üretimine dönüşmüştü.
ÖNERİLER