× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

DİSNEYLAND AÇILIŞI ERTELENİYOR

Walt Disney Kaliforniya'daki tema parklarının ve resort otellerinin yeniden açılmasının, koronavirüs vakalarının minimum seviyeye düşmeden gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

by Buse İldem 12/07/2020
Walt Disney Kaliforniya'daki tema parklarının ve resort otellerinin yeniden açılmasının, koronavirüs vakalarının minimum seviyeye düşmeden gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Disney 17 Temmuz'da Disneyland Park ve Disney California Macera Parkını yeniden açmayı planlamıştı.

Ülke çapında koronavirüs enfeksiyon oranlarındaki endişe verici artışı, tema parklarının ve büyük kalabalığın toplandığı diğer tesislerin yeniden açılmasında gecikme çağrısına sebep oldu. California, Salı günü teyit edilen yeni vakalarda şimdiye kadarki en büyük artışa tanık oldu ve ek 7.149 enfeksiyon, vaka toplamını 190.222'ye çıkardı.

Disney, tema parkının şirketin hedef tarihinde yeniden açılacak kadar güvenli olacağına ikna olmadıklarını söyleyen Güney Kaliforniya'daki Disneyland Resort'ta 17.000 işçiyi temsil eden sendikalardan itiraz almıştı. Ayrıca 11 Temmuz'da Orlando, Florida merkezli Walt Disney World'ün yeniden açılmasını ertelemek için baskı altında kaldı.

Disney, yeni koronavirüsün yayılmasına yanıt olarak Ocak ayında dünyadaki tema parklarını kapatmaya başladı. Disney, Mayıs ayı başlarında salgını içerecek önlemlerin karlarının çoğunu kepenkli tema parklarından 1,4 milyar dolar azalttığını söyledi.

Disney, Mayıs ayında Şangay Disneyland ile başlayarak tema parklarını yeniden açmaya başladı ve geçen hafta Hong Kong Disneyland'ı yeniden açtı. Florida'da, Disney Springs eğlence ve alışveriş merkezini kısmi olarak yeniden açtı.

Şirket, Kaliforniya parkları için yeni bir yeniden açılış tarihi yayınlamadı, yönergeler daha anlaşılır hale geldiğinde ve vaka sayısı minimum düzeye geldiğinde duyuracağını bildirdi. 


ÖNERİLER