× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

FACEBOOK VE INSTAGRAM SOHBETLERİ BİRLEŞİYOR

Yeni güncellemeyle birlikte Instagram ile Facebook Messenger'ın sohbetlerini birleştirmeyi öneren bir özellikle karşılaşabilirsiniz.

by Turan Saray 19/08/2020
Facebook, Instagram ve Messenger için sohbet sistemlerini entegre etme yolunda adımlar atıyor. Geçtiğimiz hafta hem iOS hem de Android cihazlarda gelen Instagram güncellemesinde; "Sohbetleriniz için yeni renkli görünüm", daha fazla emoji tepkisi, hızlıca yanıtlamak için kaydırın ve en önemlisi: "Facebook kullanan arkadaşlarınızla sohbet edin." şeklinde seçenekler sunuldu.

Güncellemeye bastığınızda, Instagram'ın sağ üst köşesindeki normal DM simgesinin yerini Facebook Messenger logosu alıyor. Siz kaydırdıkça gönderenin mesajları mavi ve mor arasında değişirken, Instagram'daki sohbetler gerçekten öncekinden daha renkli. Ancak en azından şimdilik Instagram'dan Facebook kullanıcılarına mesaj göndermek hala mümkün değil.


Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp arasında çapraz mesajlaşmaya izin vermek için son derece popüler uygulamalarının mesajlaşma platformlarını birleştirme planlarını açıkça ortaya koydu. Facebook'un temel altyapıyı yeniden inşa ettiği söyleniyor, böylece uygulamalarından yalnızca birinde olan kullanıcılar farklı Facebook uygulamaları kullanarak başkalarına bağlanabilirdi.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de sistemin uçtan uca şifrelenmesini istediğini söyledi. Facebook, en popüler uygulamalarını entegre ederek Apple iMessage ile daha doğrudan rekabet edebilir.

Facebook, Instagram'ı 2012'de 1 milyar dolara, WhatsApp'ı 2014'te 19 milyar dolara satın almıştı. Şirket, bu yeni özellik ile ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi.
ÖNERİLER