× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

HAVAYOLLARI UÇAKLARDAKİ ALKOLLÜ İÇECEKLERİ YASAKLADI

Pandemi sürecinin azalan etkisine karşı hükümetler normalleşme üzerine büyük denecek adımlar atıyor ancak aynı durum birçok insan transferinin gerçekleştiği havayollarında geçerli değil. Normalleşmeye karşı, havayolları önlemleri arttırıyor.

by Buse İldem 23/06/2020
COVID-19 salgını nedeniyle sıkı kısıtlamalarından sonra dünya yavaş yavaş açılmaya başladı ancak havayolları alkollü içecek hizmetlerini durdurmak da dahil olmak üzere yayılmayı önlemek için ekstra önlem almak zorunda kaldı. CNN, yasağın endüstrinin mürettebat ve yolcu etkileşimini azaltma hedefinden geldiğini ve potansiyel temastan kaçındığını bildirdi. Yasağın yanı sıra, uçuş boyunca yüz maskeleri de zorunlu hale getirildi.

Delta gibi havayolları sadece uluslararası uçuşlarda bira, şarap ve alkollü içecekler sunacak ve American Airlines da First Class yolcularının uçuşunda aynı şeyi yapacak. Avrupa'da, Easyjet yolcuların kendi yiyeceklerini ve alkolsüz içeceklerini getirmelerine izin verirken British Airways Ekonomi sınıfındaki kısa mesafeli uçuşlarda alkollü içki servisini durduracak. Cathay ve Virgin Australia'yı bağlayan diğer havayolları da kendi güvenlik önlemlerini uygulayacak.

Normal zamanlı uçuş programlarına göre çok daha az olan sefer sayısına rağmen, Uluslararası seyahatlerin tekrar başlaması büyük bir değişim olarak algılanmakta. Koronavirüs yayılımına ilişkin istatistikler değiştiğinden, havayolu şirketlerinin başka önlemler alıp almayacağı ilerleyen süreçlerde belli olacak.
ÖNERİLER