× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

İNSTAGRAM REELS ÖZELLİĞİ TİCARİ MARKA İHLALİ ADINA DAVA EDİLİYOR

Instagram Reels, "ticari markanın zayıflatılması ve haksız rekabet" iddiasıyla davalık oldu.

by Buse İldem 18/08/2020
Başkan Donald Trump'ın TikTok'u yasaklama kararının ardından Instagram, son birkaç yılda video içeriği oluşturmadaki artış nedeniyle geçen hafta Reels adlı yeni özelliğini başlattı. Ancak The Hollywood Reporter'a göre ReelzChannel adlı bir kablolu yayın ağı, Reels'ın “uzun süredir devam eden ticari markasını ihlal ettiğini” iddia etti ve Facebook'un sahip olduğu sosyal medya platformuna dava açtı.

Şikayet, "REELS" adının kullanılmasının ReelzChannel tüketicilerinin kafasını karıştıracağını belirtiyor. Ağ, "Durdurulmadıkça, Facebook’un ve Instagram’ın yaygın 'REELS' "kullanımı, Davacıların kendi, önceden var olan REELZ medya hizmetleri için oluşturdukları ayırt edici marka kimliğini tamamen ortadan kaldıracak," dedi.

"Davacıların REELZ ağı, günümüzün medya ortamında kalan, kurumsal devlerin hakimiyetinde son gerçek bağımsız televizyon ağlarından biridir ve bağımsız bir ses olarak ün kazanmıştır." ReelzChannel, Instagram ve Facebook'tan "REELS" teriminin kullanımına son vermesini talep ediyor ve diğer eyalet hukuku iddialarının yanı sıra "ticari marka ihlali ve haksız rekabet" için dava açıyor.


ÖNERİLER