× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

JACK MA'DAN ABD'YE KORONAVİRÜS İÇİN TEST KİTİ BAĞIŞLAMA TEKLİFİ GELDİ

Koronavirüs testleri konusunda şu ana kadar yetersiz kalan ABD'ye Jack Ma'dan yardım eli uzandı.

by Turan Saray 23/03/2020
Çinli milyarder işadamı Jack Ma, COVID-19 potansiyel ölümcül hastalığını teşhis etmek için kit sıkıntısıyla karşı karşıya kalan ABD'ye 500.000 koronavirüs test kiti ve bir milyon maske sundu.

Jack Ma Vakfı tarafından Twitter'dan yapılan bir açıklamada, "kendi ülkemin deneyiminden, hızlı ve doğru testlerden ve tıp uzmanları için yeterli koruyucu ekipmandan yararlanarak virüsün yayılmasını önlemede en etkili olan test kitleri bağışımızın Amerikalıların salgına karşı savaşmasına yardımcı olabileceğini umuyoruz!" dendi.

Çin'in en zengin adamı olan Ma, geçtiğimiz haftalarda kuruluşlarının Japonya, Güney Kore, İtalya, İran ve İspanya gibi virüslü ülkelere benzer malzemeler sağlamaya yardımcı olduğunu söyledi.

Ma, "Bugün karşılaştığımız salgın artık tek bir ülke tarafından çözülemez." dedi. Ayrıca "Kaynakların sınırlarını ortadan kaldırmayıp, bilgi birikimimizi ve kazandığımız dersleri paylaşmazsak bu virüsü yenemeyiz." şeklinde ekledi.

ABD hükümeti virüsü test etmenin yavaşlığı konusunda ağır eleştiriler alıyor ve yetkililer Başkan Donald Trump'ı hızla yayılan salgının ciddiyetini önemsemediği için suçluyor.

Kasım ayında yapılacak seçimlerde Trump'la karşılaşacak olan Demokratik aday Joe Biden perşembe günü test kitlerinin bulunmaması üzerinden mevcut hükümete yüklendi. Eski Başkan Yardımcısı "İdarenin test başarısızlığı planlama, liderlik ve yürütme başarısızlığıdır." dedi.
ÖNERİLER