× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

KENDİME NOTLAR // SÖZLERİM

‘Kendime notlar’ paylaşımım çok sevildi. Hayatınıza dokunduğum için çok mutlu oldum. Hadi otur yanımdaki sandalyaye, kendime notlarımı okuyorum.

by Merve Karacaoğlu 11/02/2020
Kahve söyledim bize, keyifle.

Hayatında birçok kez kırıldın, yaralandın, kabuğuna çekildin, hatalar yaptın. Başarısız oldun. Hiç kimse mükemmel değil. Kusursuz olmayı unut. Her yerde bir çatlak var ve ışık oradan içeri sızacak, sen değişeceksin, dönüşeceksin.

Mevlana, "Kabuğu kırıIan sedef, üzüntü vermesin sana. İçinde inci vardır." der. 

İçindeki inciyi farket. Sabah uyandığında kendine ‘bugün mutluluğu seçiyorum. Bugün koşulsuz sevgiyi deneyimlemeyi, başarıyı, sağlığı, zenginliği seçiyorum.’ de. Güne yaşam enerji bataryan full olarak başlayacaksın.

Hayatına giren insanlar arasında, kızdığın, sinirlendiğin durumlar, seni rahat eden özellikler karşına çıktığında bunun aslında, senin bir yansıman olduğunu farket. Yaradan tek bir dersi öğrenmen için, sonsuz senaryolar yazıyor. İçine dön ve ne öğrenmen gerektiğini kendine sor. Kızmaya devam edip, bunu görmezden gelirsen hayatındaki birçok alanda tıkanıklık, blokaj yaratabileceğini unutma. Yaşam enerjini düşürme. Zaman zaman eski duygulara, anılara, düşüncelere tutunduğun anlar olabilir. Bunu farkettiğinde mutluluk verici durumların hayatına akmasına direç gösterdiğini bil. Artık ihtiyaç duymadığın anları, düşünceleri serbest bırak. Yenilerin hayatına girmesi için alan aç.

Alma verme dengeni koru. Evren değiş tokuş içinde hareket ediyor. Alma verme dengeni bozarsan, evrenin ilahi döngüsüne müdahale etmiş olursun ve bu her alanda senin dengeni de bozar.

Haksızlığa uğradığın, kendini tam ifade edemediğin, iyi niyetinin suistimal edildiğini düşündüğün anlarda kendini ispat etme çabasına girme, yanlış bir şey yapmamış olmanın iç huzurunu yaşa. Ve bu suistimalin seninle değil, karşındaki ile ilgili olduğu gerçeğini unutma.

Karmaya güven.

Nelerin üstesinden geldin, nelerden vazgeçtin, başarısız hissettin, yaralandın, kabuk bağladın.Tüm bunlar ‘şimdiki sen’ olman içindi.Hatırla, sen değerlisin. Hatırla senden bir tane daha yok ve senbütünün bir parçasısın.Ve şimdi sarıl kendine, omzuna bir öpücük kondur. 

İyi ki varsın.

Herkes öpsün kendini lütfen!

ÖNERİLER