× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

MARKA HİKAYELERİ: BURBERRY

Thomas Burberry tarafından 1856 yılında İngiltere’de kurulan Burberry, ilk olarak outdoor kıyafet üzerine çalışıyordu. 1879’da gabardin adı verilen kumaş türünü icat etmesiyle markanın değeri yükselişe geçti.

by Filiz Bigeç 30/04/2021
Burberry markasının asıl yükselişi dünyaca ünlü trençkotlar ile başladı. Trençkotlar 1.Dünya Savaşı sırasında askerler için üretilmiş olup, daha sonra hızla günlük olarak kullanılmaya başlanmıştır.İkonik hale gelen trençkot deseni ise bugün popülerliğini korumaya devam ediyor. 

 Burberry ürünleri hayranı olan 2.Elizabeth ve Prens Charles tarafından markaya Kraliyet Sertifikası verilmiştir. 

2001 yılında yeni tasarımcı Christopher Bailey ile yola devam eden Burberry, marka yüzünü Kate Moss olarak seçmiş, marka imajını güçlendirerek satışlarını oldukça arttırmıştır. 

 2012 yılında dijital bir devrim ile yerini sağlamlaştıran Burberry, Londra’da bulunan Regent Street’teki mağazasını dijital bir platforma dönüştürdü. 

Modaya yön veren önemli isimlerden olan Burberry, Business Weekly'ye göre dünyanın 98. en değerli markasıdır. Kreatif Direktör Riccardo Tisci’nin koleksiyonlara olan etkisi ve katkısı ile Burberry, moda ve inovasyonu buluşturmaya devam ediyor.

ÖNERİLER