× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

MARKA HİKAYELERİ; VERSACE

1978 yılında İtalya Milano’da Gianni Versace tarafından kurulmuştur. Mimarlık eğitimi alan Versace, tasarım ve modaya ilişkin ilk bilgilerini terzi olan annesinden almış, daha sonra kardeşleri Donatella ve Sancho ile kendi moda evini kurmuştur.

by Filiz Bigeç 16/06/2021
1979 yılında yaptığı ilk defile büyük beğeni toplayan marka, 80’li yıllarda popülaritesini ve başarısını zirveye taşımıştır. İlhamını modern sanatlardan alan, opera ve baleye olan hayranlığı ile bilinen Gianni Versace, 1982 yılında La Scala Tiyatrosu için kostüm tasarlamıştır. Ballet for Life , Jugde Dredd , Shakespeare Shorts , Showgirls , Kika , Vacanzi di Natale , Cin Cin , As Long as It’s Love ve Miami Vice gibi birçok dizi ve film için kıyafet tasarımı yapmış olup, tiyatroya olan sevgisi ve desteği kendisine ‘’Gümüş Maske’’ ödülünü kazandırmıştır. Ayrıca, 1988 yılında "Dünyanın En Gelişmiş ve Yaratıcı Tasarımcısı" ünvanına sahip olmuştur.
Dantel ve deri, füturistik stil ile barok stilini aynı tasarımda bir arada kullanarak modada kendi devrimine imzasını atmıştır. 
Elizabeth Hurley, Axl Rose, Elton John, Michael Jackson, Monako Prensesi Caroline ve Galler Prensesi gibi dünyanın ünlü isimlerine kıyafetler tasarlayan modanın yaratıcı tasarımcısı 1997 yılında hayata veda etti.
Yerine geçen kardeşi, Donatella Versace, 1997 yılından bugüne markanın baş tasarımcısı ve kreatif direktörü olarak ilerliyor. Marka, dünyanın trend belirleyen moda devi olarak, saatten aksesuara, parfümden ayakkabıya kadar birçok farklı ürünü moda severler ile buluşturmaya devam ediyor.

ÖNERİLER