× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

NIKE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE ÇİN'DEKİ MAĞAZALARININ YAKLAŞIK YARISINI KAPATTI

Koronavirüs salgını sebebiyle Nike Çin'de bulunan mağazalarının büyük çoğunluğunda beklenenden az satış trafiği gerçekleştiriyor.

by Turan Saray 16/02/2020
Şirket tarafından salı günü yapılan açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle Çin'de bulunan Nike mağazalarının yaklaşık yarısını geçici olarak kapattığını duyuruldu. Ayrıca şirket, açık kalan mağazalarda çalışma saatlerini azalttığını ve bunun sonucu olarak planlanan perakende satış trafiğinden daha düşük bir trafik yaşandığını söyledi.

Nike şirketinin başkanı ve CEO’su John Donahoe, “Her şeyden önce düşüncelerimiz hastalıktan etkilenen insanlarla ilgili. Biz de takım arkadaşlarımızın ve ortaklarımızın sağlığını ve güvenliğini sağlamaya odaklanıyoruz.” dedi. “Bu zor duruma rağmen, Nike’ın uzun vadede Çin’deki müşterilerine ilham ve yeniliklerle hizmet vermeye devam etmesi son derece güçlü bir bilgi. Aynı zamanda, diğer tüm coğrafyalarda olağanüstü bir marka olmaya devam ediyoruz.”

Şirket, durumun Çin'deki operasyonlar üzerinde maddi bir etkisi olmasını bekliyor. Bu durumun ne kadar süreceği ise belirsiz.


ÖNERİLER