× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

ÜNLÜLERDEN KORONAVİRÜS BAĞIŞLARI

Konuya duyarsız kalmayan ünlü isimler maddi yardımlarla koronavirüsten kurtulmaya destek olmaya çalışıyor.

by Gizem Şakar 25/03/2020
Chiara Ferragni
Ünlü İtalyan moda blogger'ı Chiara Ferragni ve eşi Fedez, İtalya'daki koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için sosyal medyadan yardım toplamaya devam ediyor. 'Go Fund Me' kampanyasıyla şu ana kadar yaklaşık 3.6  milyon euro'luk bir bağış fonu toplamayı başaran ünlü çift, Milano'da bulunan San Raffaele hastanesinde bulunan yoğun bakım ünitesindeki hastalara yeni yatak tedarik etmek için ayrıca 100 bin euro değerinde kişisel bağışta bulundu.

Rihanna
Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, küresel çapta koronavirüs ile mücadele eden, acil durum hazırlık ve müdahale programlarını finanse eden Clara Lionel Derneği'ne 5 milyon dolar bağışladı. Vakıf parayı doğrudan Dünya Sağlık Örgütü'nün COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu ve Uluslararası Kurtarma Komitesi'ne bağışladı.

Lady Gaga
16 Mart Pazartesi günü, Lady Gaga'nın kozmetik şirketi Haus Labs, online alışveriş karının % 20'sini Los Angeles ve NewYork'daki yerel gıda bankalarına bağışlayacağını açıkladı.

Blake Lively & Ryan Reynolds
Hollywood'un ünlü çiftlerinden Blake Lively ve Rayn Reynolds, koronavirüs salgını nedeniyle  gıda yardımı sağlayan Feeding America ve Food Banks Canada'ya toplam 1 milyon dolarlık bağış yaptı.

Vanessa Hudgens
Hudgens, Instagram hesabında paylaştığı bir gönderiyle gıda yardımı sağlayan Feeding America'ya bağış yaptığını duyurdu. "Dünyada çılgın bir zaman. Okul kapanışları, iş kesintileri, ücretli hastalık izni eksikliği ve koronavirüsün 60 yaş ve üstü yetişkinler üzerindeki orantısız etkisi ve düşük gelirli aileler, ülke genelinde gıda bankalarına gelen talebin ulaşılamaz bir şekilde artmasına neden oldu.Feeding America'yı desteklememde bana yardımcı olun. Panik yapmak yerine birbirimize yardım edelim!"

Justin Timberlake
Timberlake memleketi Memphis, Tennessee'deki Mid-South Food Bank'e bağışta bulunacağını açıkladı. Timberlake, "Bu çılgın bir zaman, ama bu işte hepimiz birlikteyiz. Bunu sakın unutmayın. Küçük yardımlarla başlayın ve ihtiyacı olanlara yiyecek alarak yerel topluluklara destek olun" diyerek çağrıda bulundu.

Elon Musk
Tesla ve SpaceX‘in CEO’su Elon Musk, koronavirüs ile mücadele kapsamında ABD'nin Kaliforniya eyaletine 1000 adet solunum cihazı gönderdi.

Donatella Versace Ve Kızı Allegra Versace
Donatella Versace ve kızı Allegra Versace Milano'daki San Raffaele Hastanesi'nin yoğun bakım departmanına 200 bin euro'luk kişisel bir bağış yaptı. 

Zlatan Ibrahimovic
Milan forması giyen futbolcu Zlatan Ibrahimovic, dünyayı saran corona virüs salgınına karşı bağış kampanyası başlattı. Kendisinin de bağış yapacağını açıklayan 38 yaşındaki futbolcu; "İtalya bana çok şey verdi ve bu dramatik zamanda, ben de bu sevdiğim ülkeye daha fazlasını geri vermek istiyorum. Benimle çalışan insanlarla birlikte hastaneler için bir bağış kampanyası başlatma ve iletişim gücümle birlikte mesajı yayma kararı aldım. Ciddi bir mesele bu ve ciddi bir yardıma ihtiyacımız var. Meslektaşlarımın gücüne, tüm profesyonel sporcuların ve küçük ya da büyük yardım yapmak isteyen herkese güveniyorum" dedi.

ÖNERİLER