× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Diğer haberler

YENİ NESİL SOSYAL PLATFORM: CLUBHOUSE

Popülerliği günden güne artan Clubhouse, Alpha Exploration firması tarafından 2020 yılında kullanıma sunulan, sohbet odaları ile sesli iletişim sağlayan bir platform.

by Filiz Bigeç 10/03/2021
Clubhouse, şu an sadece İOS kullanıcılarına sunulan, Android cihazlar için geliştirilme aşamasında olan, sesli odalar üzerinde insanların sohbet etmesine olanak sağlayan bir sosyal medya uygulaması. Sosyal medyada çok konuşulan Clubhouse uygulamasında, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak yazışma, fotoğraf ve video paylaşımı bulunmuyor. Uygulamaya davet sistemi ile üye olunabiliyor. Davetiyeniz bulunmuyor ise önce uygulamayı indirerek hesap doğrulaması yapıyorsunuz. Ardından platform sizi bekleme listesine alıyor.

Konuşma odalarında teknoloji, moda, eğitim, güzellik, müzik, sinema gibi birçok farklı kategoriler bulunuyor. Sohbet odalarında moderatörün konuşmaya izin vermesi, gereksiz konuşmaları ve gürültü kirliliğini engelliyor. Ana akım sosyal medya platformlarından farklı olarak, ilgilendiğiniz konuda işin uzmanlarıyla direkt konuşma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Kullanıcı sayısı 2 Milyonu aşan Clubhouse’da Türkiye’den Gülben Ergen, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler yer alırken, Oprah Winfrey, Elon Musk, Drake, Chris Rock ve Ashton Kutcher gibi dünyaca ünlü isimlerde bulunuyor.

Moda markalarının pandemi sürecinde dijitalde yapmış olduğu yaratıcı etkileri göz önünde bulundurursak, Clubhouse platformunda yapacakları ataklar merak konusu.

ÖNERİLER