× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Exclusive

BRANDLESS'IN İFLASININ PERDE ARKASI

Brandless, başlangıçta tüm ürünlerini 3 dolar karşılığında satan SoftBank destekli e-ticaret şirketi, dün kapanacağını doğruladı.

by Turan Saray 13/02/2020
ÖNERİLER
SoftBank yatırım portfolyosunu Uber ve WeWork gibi şirketlerle paylaşan perakende şirketi Brandless, üç yıldan daha kısa bir süre sonra işlerini durduruyor. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Brandless ekibi, tüketicilerin hak ettikleri ürün türleri ve bekledikleri fiyatlarla yeni bir bar oluştursa da, son derece rekabetçi doğrudan tüketiciye yönelik pazarda mevcut iş modelimizin yetersiz olduğu sonucuna vardık.” dendi.

Sahne arkası

Kaynaklar, Brandless'in banka tarafından yönetilen bir süreç aracılığıyla bir alıcı aradığını, ancak teklif alamadığını söylüyor.

Brandless spatulalardan evcil hayvan gıdalarına, kişisel bakımdan şekerlemeye kadar geniş bir ürün yelpazesine sahipti. Birçok analiste göre, Brandless müşterileri ürünlerinin kalitesini ve fiyatını aldıkları ürünün markasından daha çok önemsiyordu. Ve şirket ürün çeşitliliğinden muzdaripti. Her şeyi satıyor, ama bir alanda veya bir üründe özellikle öne çıkmıyordu.

Ancak bu durum da tartışma konusu. Kalite ve fiyat tabi ki önemli, ancak marka önemli değilse insanlar google üzerinden istediği ürünü araştırıp en uygun fiyattan alırdı, bu durumda Brandless'ı seçmenin de bir anlamı olmayacaktır.