× Moda
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş Dekorasyon Tümü
Hayat
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Tümü
ExclusIve Magazİn
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne Tümü
Defile
ExclusIve
INDITEX GRUBU KÂRI 12% ARTIŞ GÖSTERDİ
Inditex, bu yılın ilk dokuz ayında, markalarının gelirlerinde %7,5'lik bir büyüme olduğunu bildirdi. Zara sahibi, like-for-like satışlarının tüm yıl boyunca %4'ten %6'ya çıkmasını beklediğini söylüyor.
by Aysel Shukurova 02/01/2020
Zara'nın çatı şirketi konumunda bulunan Inditex, 2019 yılının ilk dokuz ayında geçen yıla kıyasla yüzde 12'lik bir kâr artışı bildirdi. Gelire göre dünyanın en büyük moda grubu, yıl boyunca %4'ten %6'ya kadar like-for-like satış büyümesini beklediğini söyledi. Zara, Massimo Dutti, Bershka ve Zara Home dahil olmak üzere şirketin tüm markalarının gelirleri, mali yılın ilk dokuz ayında %7,5 artarak 19,8 milyar avroya (16,73 milyar sterlin) yükseldi.

Inditex, 1 Şubat-31 Ekim tarihleri arasında sonuçlarını iyileştirmek için teknolojinin kullanımını övdü, envanter yönetimi ve “değer zincirindeki her adımın sıkı koordinasyonu: tasarım, üretim, lojistik ve dağıtım” ile “müşterilerinin benzersiz deneyimini zenginleştirmeye” odaklandığını söyledi. 

İlk altı ay boyunca, altı aylık satışlar ilk kez 12,8 milyar € (11,4 milyar £) aştı. Grup genelinde net kâr, 2018 yılının aynı dönemine göre yüzde 10 artışla, altı aylık dönem için 1,6 milyar € (1,4 milyar £) yeni rekor seviyesine ulaştı.


ÖNERİLER