× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Exclusive

LÜKS MODA MARKALARININ SATIŞLARI NE ZAMAN NORMALE DÖNECEK?

Bain & Company Luxury 2020 araştırmasına göre global lüks moda markalarının satışlarının ne zaman normale döneceği belirlendi.

by Sinan Odak 15/05/2020
ÖNERİLER
Koronavirüs pandemisi birçok endüstiriyi olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Bu pandemiden olumsuz anlamda en çok etkilenen sektörlerden biri de lüks moda endüstrisi.

Bain & Company Luxury araştırma raporunda krizin uzun vadeli etkilerinin bulguları yer alıyor. Bain ortaklarından biri olan Claudia D'Arpizio ve raporun baş yazarı şu ifadelerde bulundu:
Lüks pazar için bir iyileşme olacak ancak endüstri derinden değişecek. Koronavirüs krizi, endüstriyi daha yaratıcı düşünmeye ve yeni tüketici talebini daha hızlı yanıtlamaya zorlayacak.
2020'nin ilk çeyreğinde satışların %25 düştüğü ve bunun yıl sonuna kadar düşmeye devam edeceği belirtiliyor. Buna ek olarak CNBC, yıl sonu satışlarının toplam 180 milyar euro ile 220 milyar euro olduğunu açıklıyor.

Bain & Company ortağı ve raporun ortak yazarı Federica Levato:
Gelecekteki pazar büyümesinin hızı, lüks markaların mevcut krize karşı stratejik tepkilerine ve sektörü müşteri adına dönüştürme yeteneklerine bağlı olacaktır.
Bain & Company, endüstrinin 2022 veya 2023 yılına kadar toparlanmasını bekliyor.