× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Exclusive

NIKE CEO DEĞİŞİKLİĞİNİN ARDINDA KALANLAR

Geçtiğimiz hafta sizlere NIKE Inc.'de gerçekleşmesi planlanan CEO değişiminden bahsetmiştik. Peki bu değişimden geri kalanlar neler?

by Turan Saray 01/11/2019
NIKE Inc.'de gerçekleşecek olan görev değişiminden geride kalanları sizler için derledik.

  • Parker'ın görev süresi boyunca, Nike'nin hissesi dokuz kattan fazla arttı. Geçtiğimiz salı günü uzatılmış işlem saatlerinde hisselerin marjinal değeri daha da yüksekti.
  • Ancak geçen yıl boyunca, Parker, yıllık satışlarında 50 milyar dolar hedefini kovalarken bir dizi engelle karşılaştı.
  • Nike ayrıca, ulusal marş sırasında diz çökerek ülke genelinde bir tartışmaya yol açan eski NFL oyuncusu Colin Kaepernick ile bir reklam yayınladığı için de ateş altında kaldı.
  • Edward Jones Analisti Brian Yarbrough Nike'ın Oregon Projesi skandalıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şirketin hatırı sayılır derecede hatalı ve suçlu olduğunu belirtmişti.
  • ServiceNow, John Donahoe'dan boşalan CEO'luk görevine Bill McDermott'un atadığını açıkladı. McDermott, 2014’ten beri yazılım üreticisi SAP’i yönetiyordu. Bu değişimden sonra ServiceNow hisseleri yüzde 16 düştü.
  • McDermott bu ayın başlarında, SAP'yi dünyanın önde gelen kurumsal yazılım şirketi olarak inşa etmesinin ardından şirketin bulut bilişime geçişini tamamlama görevini yeni ortak CEO'lar Jennifer Morgan ve Christian Klein'e devretti.
  • Hafta başında Nike'ın rakibi Under Armor tarafından yapılan açıklamada, şirketin kurucusu ve CEO'su Kevin Plank'in istifa edeceğini, bir liderin değişmesinin şirketin ABD'de Nike ve Adidas ile olan rekabetine yardımcı olacağı umulduğu belirtildi. Kevin Plank'ten boşalan göreve Patrik Frisk'in getirileceği açıklandı.


ÖNERİLER
NIKE Inc.'de gerçekleşecek olan görev değişiminden geride kalanları sizler için derledik.