× Moda
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Editörün Seçimi Kampüs Modası Radar Alışveriş Dekorasyon Tümü
Hayat
Söyleşiler Teknoloji Spor Koçun İş Dünyası Sağlık / Bakım Gezinti Sinema / Müzik Etkinlikler Tümü
Mekanlar
Spor Merkezleri Eğlence Mekanları Sanat Merkezleri Cadde Eşsiz Tatlar Kafeler Restoranlar Tümü
Magazİn
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne Tümü
Hayat / Etkinlikler
16. İSTANBUL BİENAL
16. İstanbul Bienali 14 Eylül- 10 Kasım Tarihleri Arasında!
by Fatma Doğan Seçkin 22/08/2019

16. İstanbul Bienal’i İstanbul Bienali 1987’den bu yana İstanbul Kültür Sanat Vakfı( IKSV) tarafından her iki yılda bir düzeniyor. 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın bu sene düzenleyeceği 16. İstanbul Bienal’i Koç Holding sponsorluğunda ücretsiz olarak 14 Eylül’den itibaren kapılarını tüm sanatseverlerin beğenisine açmaya hazırlanıyor.

Bienalin gerçekleşeceği mekanlar arasında; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nin Tophane'deki yeni binasının yanı sıra Pera Müzesi ve de Büyükada yer alıyor. 

16. İstanbul Bienali’de bizleri neler bekliyor? 

Fransız yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud’in küratörlüğünde gerçekleşecek Bienal’de; Yedinci Kıta teması altında, 26 ülkeden 56 sanatçı ve sanatçı kolektifinin yer aldığı, insanlığın sebep olduğu doğal veya kültürel atıklara odaklanan güncel sanat çalışmaları ile sanatçıların Bienal için özel ürettiği 36 eser görülebilecek.

16. İstanbul Bienali Yedinci Kıta adını okyanuslarda yüzen devasa atık yığınına bilim çevrelerinin verdiği isimden alıyor. Yedinci Kıta temalı bienalin odağında; sanat, ekoloji ve antropoloji konuları arasındaki ilişkileri farklı yaklaşımlarla ele alan düşünürler, bilim insanları ve de sanatçılar kamusal programın katılımcıları arasında yer alacak. Ayrıca bienal de; ücretsiz sergiler, kamusal program etkinlikleri, film gösterimleri ve de çocuklara ve gençlere özel öğrenim programına ek olarak bienali daha yakından keşfetmek isteyenlere yönelik programlar da sunuluyor.

Bienal’e özel katılım gerçekleştirmek isterseniz bunun için Bienal Özel biletleri ile de, 12-13 Eylül’de gerçekleşecek açılış partisine tek ve çift kişi olmak üzere satışa sunulan biletlere ayrıntılı olarak internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.  

16. İstanbul Bienal’i 14 Eylül’den itibaren 10 Kasım’a kadar ücretsiz olarak ziyaret edebilir.

ÖNERİLER