× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Etkinlikler

ÇOCUKLARINIZLA EVDE YAPABİLECEĞİNİZ AKTİVİTELER

Okullar kapalıyken çocuklarınızı evde oyalamak bazen zor olabilir. Çocuklarınızla beraber kaliteli zaman geçirirken aynı zamanda onların yaratıcılığını da destekleyeceğiniz aktiviteleri sizler için topladık.

by Zeynep Dursun 17/03/2020
Patates ve parmak baskısı: 

Hepimizin çocukluğundan beri evde yapmaktan keyif aldığımız aktivitenin en başında gelir. Patateslere vereceğiniz şekilleri boyayarak beraber güzel tablolar oluşturabilirsiniz. Ayrıca ellerini kirletmeyi seven çocuklar parmak baskısı ve boyasına da bayılacaktır.

  

Origami: 

Kağıt katlama sanatı olarak da bilinen Origami çocukların görsel zekasını geliştiren eğlenceli bir aktivitedir. Yapıştırıcı kullanmadan şekiller oluşturduğunuz sihirli bir oyundur. Kolay Origami örneklerine online veya kitapçıların hobi bölümünde bulunan sanat kitaplarından ulaşabilirsiniz.

Kutuda Ne Var?:

İçine farklı nesneler (oyuncak,yiyecek,içecek,farklı dokuda nesneler) koyduğunuz kutuya çocuğunuzun gözü kapalı şekilde dokunarak içinde ne olduğunu bulmaya çalıştığı bir oyun hazırlayabilirsiniz.


Küçük Şef:

Her çocuk yemek yapmayı ve mutfakta vakit geçirmeyi sever. Çocuğunuzla beraber bir yemek tarifi kitabından beğendiğiniz kolay bir tarifi yapabilir. Ve bu yemek hazırlama sürecini kameraya çekebilirsiniz. Beraber izlerken yaptığınız yemeğin tadını çıkartabilirsiniz. 

Kutu oyunları: 

Çoğumuz teknoloji çağından dolayı bir çok kutu oyununu unuttuk. Evde uzun ve güzel zaman geçirebileceğiniz çok güzel kutu oyunları var. Birkaç örneği sizin için seçtik.


ÖNERİLER