× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Etkinlikler

CONTEMPORARY İSTANBUL 2019

14. Contemporary İstanbul'dan Geriye Kalanlar

by Fatma Doğan Seçkin 15/09/2019
Bu yıl 12-15 Eylül tarihleri arasında 14.sü düzenlenen ve sanat direktörlüğünü Anissa Touati ve küratörlüğünü Esra Özkan'ın üstlendiği Plugin sergisi ve kuratörlüğünü Hasan Bülent Kahraman'ın üstlendiği Türkiye’de ilk kez geçekleşen “Recent Acquisitions I / Collectors’ Stories” sergisini de sanatseverlerle buluşturan Contemporary İstanbul 2019'a sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Akbank ana sponsorluğunda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen fuara bu yıl 23 ülkeden, 74 galeri, 510 sanatçı katıldı.1400’den fazla çağdaş sanat eserinin sergilendiği fuarda, sanatseverler fotoğraf çekebilmek için adeta bir birleri ile yarıştı. 

Peki Eylül ayının en önemli etkinliklerinden biri olan Contemporary İstanbul’da neler gördük? 

Contemporary İstanbul’un en güzel yanlarından biri, dünyaca ünlü pek çok galeri ve sanatçının işlerini bir arada bulabiliyor olmanız.

Bu yıl, galeri ve sanatçıların yoğun katılımının yanı sıra, sanatseverler de fuara yoğun ilgi gösterdi. Contemporary İstanbul aynı zamanda, sanat piyasasını takip etmek isteyen koleksiyonerler açısından da takip edilmesi gereken en önemli fuarlar arasında yer alıyor.

Fuarda dikkat çeken çalışmalar arasında Siemens’in sporluğunda gerçekleşen Plugin Istanbul yer aldı. Ayrıca Vodofone Red’in sponsorluğunda gerçekleşen Güvenç ÖZEL’in “Deep City” adlı çalışması da görülmeye değerdi. 

Son olarak, Contemporary İstanbul’da Türk Eğitim Derneği ve Standart Istanbul öğrencilerine burs sağlamak adına küratörlüğünü Begüm ALKOÇLAR’ın üstlendiği, gücünü Türk Çağdaş Sanatı’ndan alan “İz” sosyal sorumluluk projesi de tüm sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.
 


Contemporary İstanbul
ÖNERİLER