× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Etkinlikler

İSTANBUL 2020 ETKİNLİKLERİ

2020'ye girmemize sayılı günler kaldı. Yıl içinde İstanbul'da görmeniz kültür-sanat etkinliklerini sizler için düzenledik.

by Zeynep Dursun 25/12/2019
Royal Opera House Gösterimi: Fındıkkıran

Dünyaca ünlü eserin Royal Opera House gösterimi, Peter Wright’ın klasik The Royal Ballet uyarlamasıyla hayata geçiyor. 19. yüzyılın Noel ruhunu sahneye yansıtan ve bir klasik haline gelen yapımda Julia Trevelyan Oman’ın tasarımları kullanılıyor. Tchaikovsky’nin görkemli balesi The Nutcracker’ın Royal Opera House gösterimi, 22 Ocak tarihinde Zorlu PSM’de. Fakat bir uyarıda bulunmak isteriz. Gösteri canlı performans değil, Royal Opera House performans kaydının resmi yayını olacak. 

Amadeus

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, dünya müzik tarihinin unutulmaz bestecileri Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri'nin eşsiz hikayesi AMADEUS sahnede olacak. Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment iş birliği ile tiyatroseverlerle buluşuyor.Başrollerini Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı, güçlü oyuncu kadrosu, 12 kişilik koro ve 10 kişilik canlı orkestradan oluşan 35 kişilik dev ekibiyle sezonun en çok ses getirecek prodüksiyonlarından birisi olan Amadeus, 11 Ocak’ta Uniq Hall’da prömiyer yapıyor.


Bolşoy Balesi Gösterimleri: Romeo ve Juliet

Romeo ve Juliet Tarihin en romantik hikayelerinden Romeo ve Juliet’in trajik öyküsü, Bolşoy Balesi’nin performansıyla Zorlu PSM ekranlarına taşınıyor. Verona’nın birbirine düşman iki ailesinin çocukları, Montague ailesinden Romeo ve Capulet ailesinden Juliet’in tutkulu aşkları, onları aileleri arasındaki savaşın ortasında bırakır. Shakespeare’in trajik eserini yeniden yorumlayan Bolşoy Balesinin eski sanat yönetmeni Alexei Ratmansky, gösteriyi Prokofiev'in romantik müzikleriyle birleştirerek ortaya unutulmaz bir görsel şölen çıkartıyor. 
 *Etkinlik Bolşoy Balesi performans kaydının (resmi) yayınıdır. Canlı performans değildir.

“ALICE" Müzikali Devam Ediyor (SON 20 OYUN)

Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice Harikalar Diyarında”, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahnedeki yerini alıyor… “ALICE” adı ile izleyicisiyle buluşacak olan müzikalde Serenay Sarıkaya “Alice” olarak izleyicisinin karşına çıkmaya hazırlanırken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında, dünya sahnelerinin dev prodüksiyonlarına ev sahipliği yapan Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşacak olan müzikal; dev sahne prodüksiyonu, etkileyici görsel efektleri, benzersiz kostümleri, müzikleri ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosu ile büyüleyici bir sahne şovuna hazırlar. Son 20 oyunu ile misafirlerini bekliyor. 

Saturday Night Fever

Kaçırılmayacak prodüksiyonu ve sadece 8 şovuyla Zorlu PSM’de yeniden alevleniyor! Nik Cohn'un hikayesineden esinlenerek Paramount/RSO Film’in yayınladığı ikonik film Saturday Night Fever, efsane tiyatro yönetmeni Bill Kenwright’ın yönetiminde ve The Robert Stigwood Organisation sunumuyla 28 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında sadece 8 gösterimle Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ne taşınıyor.ÖNERİLER