× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Etkinlikler

İZMİRLİ GİRİŞİMCİLER CİZ.İO MEETUP’DA BULUŞUYOR!

by ModaHayat 31/12/2015

İyi iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimciler için tasarlanmış yeni nesil iş modeli planlama platformu Ciz.io, İstanbul’da büyük ilgi gören ilk etkinliğinin ardından bu kez İzmir merkezli girişimcileri 28 Mayıs’da bir araya getiriyor.

 

Dijital Stüdyo ve Ciz.io işbirliği, TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu, Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO ve Uluslararası Girişimcilik Merkezi desteğiyle 28 Mayıs, Cumartesi günü Bornova Originn’de gerçekleşecek Ciz.io Meetup İzmir etkinliği, girişimcileri ve alanında uzman isimleri buluşturarak hem girişimleri güçlendirmeyi hem de yeni iş bağlantıları yaratmayı amaçlıyor. Yeni ve iyi fikirlere değer katacak seminerler, workshoplar ve networking fırsatları, girişimcilerin ve yatırımcıların iş planlarına destek olacak, yeni işbirlikleri ve açılımlara zemin hazırlayacak.


İnovasyon yapmanın, fikirleri doğrulatmaktan geçtiği; girişimciliğin küçük olan ve öyle kalmak isteyen firmaları değil, büyümek isteyen firmaları ilgilendirdiği üzerine odaklanan Ciz.io Meetup İzmir’de girişimciler, doğru iş modeli oluştururken faydalı olabilecek ana taktikler, fikrini doğrulatma yöntemleri, yatırımcı sunumu hazırlamanın incelikleri, yaratıcı problem çözme teknikleri ve devlet hibeleri, teşvikleri gibi konularda alanında uzman konuşmacıları dinleme fırsatı bulacaklar. 


Ciz.io Meetup İzmir etkinliğinin yol göstericileri arasında; Ciz.io’nun Kurucusu Yakup Bayrak, TÜBİTAK-TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Uzman Yardımcısı Merih Himmetoğlu, Uluslararası Girişimcilik Merkezi Direktörü Başak Saral, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Yazar ve Girişimci Kılıçhan Kaynak, İzmir Ekonomi Üniversitesi İnkübasyon Merkezi Mentoru Taylan Demirkaya, EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi Birim Müdürü Mustafa Çakır, Microsoft Türkiye Windows Teknoloji Lideri İbrahim Kıvanç, Learnera’nın Kurucusu Levent Sağıroğlu, Güneli ve Koç Hukuk Yönetici Ortağı Nihan Güneli gibi değerli isimler yer alıyor.

 

Girişimcileri “İşlerine yarayacak” bilgi ve deneyim dolu bir gün bekliyor…

Bugün itibarıyla 4 bin’in üzerinde girişimci kullanıcıya sahip Ciz.io’nun Başkanı Yakup Bayrak “girişimci dostu girişimleri” ve etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi; “Ciz.io 2015 yılında kullanıcı bazında aylık %13’lük bir büyüme ile ilerledi. Sistemde şu anda yaratılmış 1.950 iş fikri yer alıyor. Hedefimiz, 2016 sonuna kadar 10 bin girişimcinin serüveninde yola çıkış noktası olarak konumlanmak, en değerli ve kolay kullanılabilir girişimcilik araç setini kullanıcılarımıza sunabilmek ve yatırımcı ekosistemi için rafine ve zengin bir girişimci veri tabanı sunabilmektir. İstanbul’da gerçekleştirilen ilk Ciz.io Meetup etkinliğine kullanıcılarımız büyük bir ilgi gösterdi. Bizler de, Ciz.io ekosistemini yoğun talepler üzerine İzmirli girişimcilere de açmak istedik. İzmirli girişimcilerin yola çıkış noktasında katkı sağlayacak olmaktan şimdiden çok heyecanlıyız. Türkiye’nin en hızlı büyüyen bağımsız girişimci platformu olarak; girişimcileri ve alanında uzman isimleri bir araya getirerek girişim topluluğunun potansiyelini ortaya çıkarmayı ve aldığımız bu inisiyatifi tüm Türkiye’ye yaymayı hedefliyoruz.”

 Ciz.io Meetup; sadece eğitime değil, networking’e de odaklanıyor

İzmirli girişimciler Ciz.io Meetup’da seminerlerden sonra gerçekleşecek mola sırasında hem dinlenme hem de Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen yol göstericiliğinde “Speed Networking”in inceliklerini öğrenme ve yeni bağlantılar kurma fırsatını yakalayacaklar.

İzmir’den sonra Ankara’da da gerçekleştirilmesi planlanan Ciz.io Meetup İzmir’ın sponsorları arasında; Girişim Destek Kurumu Sponsoru olarak Uluslararası Girişimcilik Merkezi, TOBB İzmir Genç Girişimciler Kurulu ve EBİLTEM-TTO; İletişim Sponsoru olarak Endeavor Türkiye; Medya Sponsorları olarak Dijitalajanslar.com, Start Up Dergisi ve BT Haber Gazetesi; Hizmet Çözümleri Sponsoru olarak Keel Billed Interactive; Multimedya Sponsoru olarak Meetosphere; Mekan Sponsoru olarak Originn; Yiyecek-İçecek Sponsoru olarak Pizza Locale, Red Bull, Ulubey ve Kahve Aşkına yer almaktadır.

 Ciz.io Meetup etkinliğine katılım başvurusu yapmak isteyen girişimciler, önce Ciz.io’ya üye olup sonrasında Ciz.io Etkinlik Kayıt sayfasından kayıtlarını yaptırabilirler.

ÖNERİLER