× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Kendin Yap

KENDİN YAP - CAM ŞİŞELERİ ATMAYIN

Bazı şişeler o kadar sevimli oluyor ki cam kumbarasına bile atmaya kıyamıyoruz. İşte bu durumlarda şişeleri nasıl değerlendirebilir ve evdeki malzemelerle yeni birer ürün nasıl oluşturabiliriz diye size ilham olacak fikirler hazırladık.

by Zeynep Dursun 20/12/2019
Oda Kokusu:
Özellikle de küçük cam şişelerinizi değerlendirmek için harika bir seçenek. Evinizin dekorasyonuna uygun renklerde boyadığınız şişenizin içine hoşlandığınız yağları eklediğiniz bir koku veya hazır oda kokularından doldurup şişenizin içine yerleştireceğiniz bambu çubuklarla kendi ev kokusu şişenizi yaratabilirsiniz. 


Vazo: 
Özellikle de iri gövdeli cam şişelerinizden harika vazolar yapmanız mümkün. Şişenizin etiketini sökün, alt ve üst kısmına doladığnız ipleri yapıştırın. İçerisine su koymayı unutmayın. Güzel çiçeklerinizle beraber şişeler artık birer vazoya dönüştü. 

Limonata Bardağı:
Güzel şekilli soda şişelerinizi yıkayıp temizledikten sonra süsleyip limonatanızı doldurup pipetle servis edebilirsiniz. Özel günlerinizde ve kutlamalarınızda kendi yaptığınız bardaklarla şık sunumlar hazırlayabilirsiniz. 

Aydınlatma:
Bu dekorasyon önerisi için bir adet cam kesme bıçağına ihtiyacınız olacak. Evinizdeki uzun aydınlatma kablolarını sıkıcı hallerinden çok daha şık bir hale çevirmeniz mümkün. Seçtiğiniz renkli cam şişerlerinin dip kısımlarını cam kesme bıçağı ile kestikten sonra ampullerinizin içinden geçirin ve kendinize yepyeni aydınlatmalar yaratın. 

Sprey Şişesi: 
Çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz sprey şişelerini oluşturmak için, içerisine dilediğini sıvıyı hangi amaçla kullanmak isterseniz doldurun ve şişenin uç kısmına sprey aparatını takın. Böylece hem cam şişenin sağlığından faydalanırsınız hem de pratik bir şişe elde etmiş olursunuz. 

Zeytinyağ&Sirkelik:
Sofralarımızda salata ikram ettiğimizde sos ilavesi gerekebiliyor. Özellikle de küçük cam şişelerinizi değerlendirmek ve sofranızda kendi yaptığınız birer zeytinyağ-sirkelik görmek isterseniz şişelerinizin ağız kısmına mantar tıpa veya şişe ucu takabilirsiniz.

ÖNERİLER