× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Kendin Yap

KENDİN YAP: DOĞAL DEZENFEKTAN

Bu dönemde en sık kullandığımız şey el ve ortam dezenfektanları oldu. Sizler için evde doğal yağlar ve malzemelerle yapabileceğiniz 3 farklı dezenfektan tarifi paylaşmak istiyoruz.

by Zeynep Dursun 03/07/2020
1- Lavanta yağlı dezenfektan:

En çok stres azaltma ve uyku sorununu çözme gibi özellikleriyle bilinen lavanta yağının aynı zamanda güçlü bir antivirüs özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz? 300 mililitre içme suyunun içine 10-12 damla lavanta yağı damlatın ve spreyli bir şişeye koyun. Sıktığınız ortamı steril hale getirecektir. 

2- Çay ağacı yağlı dezenfektan:

Son yıllarda akne karşıtı özelliği ile çokça duyduğumuz çay ağacı yağının ayrıca antiviral ve antibakteriyel özelliği vardır. Bu yağı ev temizliğini yaptığınız suyunuzun içine damlatarak kullanabilirsiniz. Ayrıca 500 mililitre suya 5 damla çay ağacı yağı ve 1 çorba kaşığı beyaz sirke koyarak güzel bir el dezenfektanı yapabilirsiniz. 


3- Limon yağlı dezenfektan: 

Mis kokusu dışında harika antiseptik özelliğe sahip olan bu yağı doğrudan elinize birkaç damla damlatarak uygulayabilirsiniz. Hem ellerinizi dezenfekte edecek hem de bakım yapmış olacaksınız. 


Bu doğal yağları bulabileceğiniz markaların linklerini sizler için aşağıya ekliyoruz. Sağlıkla kalın

Bade Natural

Homemade Aromaterapi

Hatice Teyze
ÖNERİLER