× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Kendin Yap

MANDALA BOYAMA İLE EVDE TERAPİ

Boyama yaparak kafa dağıtmak ve kendinize terapi uygulamak ister misiniz? Mandala boyama sayesinde hem rahatlayacak hem de çok güzel eserler ortaya çıkartacaksınız.

by Zeynep Dursun 05/05/2020
Öncelikle size Mandala boyamanın ne olduğunu anlatmak isteriz. Mandala, daire anlamına gelir. Çok eski yıllardan beri kullanılan bir meditasyon yöntemi olduğu için rahatlatıcı etkisi buradan gelmektedir. Bu boyama için istediğiniz türden boyayı ve kağıdı kullanabilirsiniz. Bunlar dışında hazır şablonları da tercih edebilirsiniz. Sizi zorlayacak ve sınırlandıracak bir boyama tekniği değildir. Tamamen sizin zevkinize kalmıştır, kısacası nasıl rahat kolayınıza geliyorsa öyle yapabilirsiniz. 
Burada tek önemli nokta şudur; merkezden başlayan herhangi bir çizim olması. Eğer kendi şablonunuzu kendiniz oluşturacaksanız evinizdeki bir dantelden örnek alabilir veya halınızdaki bir deseni seçebilirsiniz. Hazır şablon kullanmak isteyenler için de kitap önerilerimize bakabilirsiniz. Hem çocuklar hem yetişkinler için ayrı boyama kitapları bulmanız mümkün.
Sizler için örnek çizimleri derledik. Umarız bu boyama tekniği ile şahane eserler ortaya çıkartırken kendinizi rahatlatır, evde geçirdiğiniz bu günleri verimli hale getirirsiniz. 
ÖNERİLER