× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Mekanlar

DOĞAL MALZEMELER İLE TASARLANMIŞ GÜZELLİK SALONU

Kosova Priştine'de bulunan ve Molos tasarım grubu tarafından tasarlanan güzellik salonu tamamen doğal malzemeler ile inşa edilmiş.

by Zeynep Dursun 28/12/2019
Güzellik merkezi için rustik ahşap, doğal taş, metal ve çok sayıda yeşillik içeren, doğal malzeme paleti kullanan firma modern bir tasarım hedeflemiş. Binanın dış cephesi ise cam tuğlalardan tasarlanmış, bu da içerideki salonda kırılma yaratarak görsel bir efekt vermiş. 

Dışarıdan konukları, dört metre yüksekliğinde bir kapı karşılıyor ve ardından büyük bir doğal taşla desteklenen 200 yıllık ahır ağacından inşa edilmiş bir konsol resepsiyonu bulunuyor. Pedikür alanının arkasındaki cam perde yaklaşık 4.000 boş oje şişesi ile inşa edilmiştir, doğal ışık ve gizlilik sağlamak için kıvrılır bu da mekana çok farklı bir hava katıyor. El yapımı taş lavabolarla birlikte özel tasarlanmış koltukların etrafında eğriler bulunur. Saç ve makyaj alanı, melek kanatlarının görsel bir temsilini oluşturmak için birbirine bağlı düzensiz şekillerde duvar aynaları ile benzersiz bir havaya sahip. Alışılmışın çok dışında tasarlanan bu güzellik salonu tüm mimari-dekorasyona meraklı bayanların ilgisini çekeceği kesin. 


ÖNERİLER