× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Mekanlar

ONLINE GEZİLEN DÜNYACA ÜNLÜ MÜZELER

Son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle beraber dünyanın en çok turist çeken müzelerini artık online olarak gezmek mümkün. Evde online olarak gezebileceğiniz birbirinden ünlü müzeleri sizler için bir araya getirdik.

by Gizem Şakar 16/03/2020
LOUVRE MÜZESİ , FRANSA
Dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre , aynı zamanda Paris’in önemli simgelerinden biri. Sen Nehri’nin kıyısında bulunan müzede, tarih öncesi çağlardan 21. yüzyıla uzanan oldukça geniş bir yelpazede Leonardo De Vinci, Michelangelo, Raphael, Rosso'nun eşsiz resimleri yer alıyor. Antik Mısırı tüm detaylarıyla görmek isteyenler 360 derece bir deneyim için Louvre Müzesini ziyaret edebilirsiniz. 

BRITISH MUSEUM ,  İNGİLTERE 
İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan ve dünyanın her yanından getirilen seçkin Antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsayan British Museum’da Partheon Heykelleri, Lion Hunt Rölyefleri ve Rosetta Taşı gibi önemli eserleri görebilirsiniz.


DALİ MÜZESİ , İSPANYA
Dali Müzesi, İspanya’nın Katalonya bölgesinde bulunan bir sanat müzesidir. Bina aynı zamanda Dali'nin henüz 14 yaşındayken ilk sergisini açtığı tiyatro binası olarak bilinmektedir. Aynı zamanda orada gömülü olan dünyaca ünlü ressam Salvador Dalí'ye adanmış yapı, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzeleri arasında yer almaktadır.VAN GOGH MÜZESİ , HOLLANDA 
Amsterdamın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden biri olan Van Gogh Müzesi, Vincent Van Gogh'un hayatı boyunca yaptığı resimler de dahil olmak üzere taslak çizimlerini de görebileceğiniz çok özel bir müze. Hem çılgın hem de dahi olarak adlandırılan Van Gogh'un eserlerinin yanı sıra diğer ressamların da eserlerini görebilirsiniz.


VATİKAN MÜZESİ , İTALYA 
Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans döneminde inşa edilen müze, dünyanın en önemli heykellerine ev sahipliği yapıyor. Toplam 54 galerinin bulunduğu müzede, Sistina Şapeli’nden Michelangelo’nın Son Yargı isimli eserine kadar oldukça önemli parçalar bulunuyor.


AYASOFYA MÜZESİ , TÜRKİYE
İstanbul’da tarihi yarımada bölgesinde bulunan Ayasofya Müzesi, İstanbul’un tarihine tanıklık eden önemli mimari yapılardan biri. Müzede Bizans ve Osmanlı döneminden pek çok önemli eser görmek mümkün. Türkiye denince akıllara ilk gelen kültür miraslarımızdan Ayasofya, dünya müzeleri gibi online olarak bilgisayar başından ziyaret edilebiliniyor.

GUGGENHEIM MÜZESİ , NEWYORK
Tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Guggenheim Müzesi, Modrian ve Picasso gibi ünlü isimlerin eserlerine ev sahipliği yapıyor. New York'ta bulunan müzede, Amerikalı bir iş adamı ve sanat koleksiyoncusu olan Solomon Guggenheim'in modern sanat yapıtlarından oluşan koleksiyonu sergileniyor.

ÖNERİLER