× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Mekanlar

VEHBİ KOÇ SANAT VAKFI’NIN YENİ MEKANI MEŞHER EYLÜL’DE AÇILIYOR

Meşher 13 Eylül 2019'da kapılarını ziyaretçilerine açıyor!

by Fatma Doğan Seçkin 01/09/2019
Vehbi Koç Vakfı’na bağlı Arter’e 2010-2019 yılları arasında ev sahipliği yapan Meymenet Han’da yer alan binası, 13 Eylül 2019’da  “Meşher” olarak sürdürecek. Osmanlı Türkçesi'nde sergi mekânı anlamına gelen Meşher, sanat alanında sergi ve programlar ile geniş bir izleyici kitlesine ulaşmayı, sanatın kamusal alanda anlam ve değer kazanmasını ve de kültürel farkındalığı arttırmayı amaçlıyor. 
Meşher düzenleyeceği sergi ve programlar ile Türkiye’nin önde gelen sanat kurumları arasında olmaya hazırlanıyor.

Meşher’de 13 Eylül’den itibaren yer alacak serginin ismi; Kalıpları Aşınca: Mit, Efsane ve Masallarla Avrupa’dan Çağdaş Seramiksergisinde 13 sanatçının eserlerine yer veriliyor. 

Catherine Milner’ın küratörlüğünde, İngiltere’de sanat merkezi olarak kurulmuş Messums Wiltshire işbirliği ile hazırlanan Meşher’in yeni mekanında yer alacak sergiyi, 13 Eylül - 22 Aralık 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Ayrıca sergi açılışı ile eş zamanlı olarak aynı başlıkları taşıyan İngilizce ve Türkçe olmak üzere bir yayın da olacak.

Sergiye katılacak sanatçılar arasında Sam Bakewell, Bertozzi & Casoni, Vivian van Blerk, Christie Brown, Phoebe Cummings, Bouke de Vries, Malene Hartmann Rasmussen, Klara Kristalova, Elsa Sahal, Kim Simonsson, Carolein Smit, Jørgen Haugen Sørensen, Hugo Wilson gibi isimler yer alıyor.

Ziyaret, etkinlik ve sergi turlarının ücretsiz gerçekleşeceği Meşher’in, Pazartesi hariç haftanın altı günü ziyarete açık olacağını belirtelim.

ÖNERİLER