× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

BROKOLİ EŞLİĞİNDE NEFİS BİR LEZZET: BRÜKSEL LAHANASI

Brüksel lahanası yemeyene yedirten bu tarifi sizin de tavsiyelerinizle yeniden deneyip paylaşmak istedim.

by Merve Karacaoğlu 14/11/2019
Geçen sene aldığım bir tavsiyede, ‘çirimiri bir de böyle dene’ dendiğinden beri, brokoli ile yapıyorum.
Brüksel lahanasını ikiye bölüyorum, brokolileri doğruyorum ve buharda 5 dakika haşlıyorum. Buharda pişirme aletim yok. Açıkçası o aparatların çeliğini de bulamadım, dışarda satılanlar aliminyum içerdiği için güvenemiyorum. Buharda haşlamak için çelik süzgeç kullanıyorum. Büyük süzgeç kullanırsanız kapağı kapanmadığı için haşlama süresi uzun sürüyor. Küçük süzgeçler daha kullanışlı.
Buharda sebzeleri haşladıktan sonra tavaya 2 yemek kaşığı tereyağı, 3 diş sarımsak, 1 avuç kırık ceviz ve sebzeleri koydum.
3-4 dakika döküm tavada çevirdim. Baharat olarak da kimyon, pul biber ve karabiber koydum.
Tabağıma aldıktan sonra da limon sıktım. Nefiiiis oldu. Mutlaka deneyin hem pratik hem doyurucu. Yanına da güzel bir mercimek çorbasıyla son öğünümü 16.30’da yemiş oldum.
Bir de yeni bir şey deniyorum. Yemek yaparken, ocağın yakınına yaşam çiçeğini koyduğumda, yemekler daha lezzetli oluyor ve pandül/sarkaçla ölçtüğümde bovis değeri daha yüksek çıkıyor. İçimden yemekleri yaparken de şu cümleleri tekrarlıyorum. Sevgi, aşk, tüm olumlu ve güzel duygularla yaptığım bu yemek bana, sevgilime, bedenimize, organlarımıza, hücrelerimize şifa olsun. Bugün bu yemeği yapabildiğim ve sevdiklerimle yiyebildiğim, paylaşabildiğim için şükürler olsun.

Not: 2 farklı güzel insandan sarkaç/pandül radyesteziye giriş eğitimi aldım. Sarkaç/pandül kullanarak birçok çalışma yapılabildiği gibi chartlar yardımı ile de gıdaların, içeceklerin, insanların, eşyaların, akılınıza gelen her şeyin bovis yani yaşam enerjisi değerini ölçebiliyorsunuz.
ÖNERİLER