× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Hayat / Sağlık / Bakım

DOĞRU NEFES TEKNİĞİNİN ÜÇ ALTIN KURALI

Belirsizliğin hayatımızı ele geçirdiği ve anksiyetenin doruklarda yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Bu geçici süreci en az duygusal hasarla atlatıp sağlığımızı korumak için doğru nefes alma tekniklerini öğrenmeye davetlisiniz.

by Elifcan Şanlı 20/04/2020
Yağmurun altında dans edip, gökkuşağını yeniden göreceğimiz günler için sabretmemiz gereken bir zamandan geçiyoruz. Bu dönemde hijyene dikkat ettiğimiz kadar sağlığımızı da korumak için çabalamalıyız. Sağlıklı bir yaşama giden yollardan biri de doğru nefes almaktan geçiyor. Uzmanların görüşlerinden yola çıkarak yazdığımız bu haberimizde doğru nefes almanın üç altın kuralını açıklıyoruz. Doğru nefes almayı öğrenerek hayatımızdaki siyah renk tonlarını en aza indirgeyebiliriz.

1) On kez diyafram nefesi alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz. Öncelikle, burnunuzdan derin bir nefes alın. Nefes alırken karnınızı dışarı doğru genişletin ve nefes verdiğinizde karnınızı içe çekin. Şimdi sadece karnınıza odaklanın. Elinizi karnınıza koyarak nefes alışverişini kontrol edebilirsiniz.

2)Kendinizi daha iyi hissedene kadar ağzınızdan nefes alabilirsiniz. Daha sonra burnunuzdan nefes almaya devam edin.

3)Kulak memenizden başlayarak tüm kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketlerle kulağınızın içine, dışına ve arka tarafına yumuşak bir şekilde masaj yapın. Bu sırada derin derin nefesler de alabilirsiniz. Masajın ardından bedeninizde bir sıcaklık hissederseniz endişelenmeyin. Bu masajı doğru bir biçimde uyguladığınıza işaret ediyor. Bu sırada olumlu düşüncelerle zihninizde pozitif tablolar yaratabilirsiniz.

Moda Hayat ailesinden küçük bir not: Endişelenmekle zaman kaybetmeyin ve daha çok gülümsemeyi deneyin. Mutluluğun bir seçim olduğunu ve stresin de geçici bir negatif duygu bulutu olduğunu aklınızdan çıkarmayın.


ÖNERİLER